Yerelin Sesi

Sokak Arası Müzik Keyfi

Sokak Arası Müzik Keyfi
797 views
25 Temmuz 2020 - 12:03

Sokak Arası Müzik Keyfi

Haber: Mustafa OĞUZ

Pandemi nedeniyle zor günler geçiren Kemeraltı esnafı ile çarşıya alışverişe gelen vatandaşlar, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği ortaklığında düzenlenen konserlerle moral buluyor.

Müzik grupları ve sanatçıların tarihi çarşının en hareketli bölgelerinde verdiği verdiği mini konserler ilgiyle izleniyor. Alışverişe gelen vatandaşlar konserleri cep telefonuyla çekiyor ve canlı yayın ile sevdiklerine izletiyor. Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Semih Girgin, amaçlarının 24 saat yaşayan bir Kemeraltı yaratmak olduğunu belirtti.

Çarşıya hareket geldi

Gerek Büyükşehir Belediyesi, gerekse Konak Belediyesi destekleriyle düzenlenen mini festivallerin çarşıya renk ve canlılık kattığını aktaran Girgin, “Müzik konserleriyle, sanatsal etkinlikleriyle çarşımızı daha aktif ve heyecanlı bir hale getiriyoruz. Konserler akşam saatlerine kadar devam edecek. Alış verişe gelen İzmirliler de yoğun ilgi gösterilyor ve konserleri sonuna kadar ilgiyle izliyor. Etkinlikleri çeşitlendirerek çarşıya olan ilgiyi arttıracağız” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.