Yerelin Sesi

SITKI KÜRÜM KARABAĞLAR İÇİN YENİDEN ADAY ADAYI

SITKI KÜRÜM KARABAĞLAR İÇİN YENİDEN ADAY ADAYI
03 Aralık 2018 - 9:16

Karabağlar Belediyesi eski Başkanı Kürüm

“Yarım kalan hikayeyi tamamlamak için…”

“Aday gösterilirsem fark 50 bin olur”

Karabağlar eski Belediye Başkanı CHP’li Sıtkı Kürüm, 5 yıl ara verdiği göreve yeniden talip olduğunu söyledi. Kürüm,  “Partim beni beş yıl nadasa bıraktı. Belediyecilikte kendimi yeterli ve iyi hissediyorum. Onun için bir dönem daha bu görevi yapmak istiyorum. 2009’da AKP’ye 32 bin oy fark attık. Fark 5 bine kadar düştü. Eğer aday gösterilirsem bu sefer 50 bin oy fark atarız” dedi.

2009’da kurulan Karabağlar ilçesinin ilk belediye Başkanı olan CHP’li Sıtkı Kürüm, 2019’da yapılacak yerel seçim öncesi belediye başkan aday adayı oldu. 2014’te isminin MYK’dan çıkmasına karşın, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun engeline takıldığını belirten Kürüm, “2009-2014 yıllar arasında olmayan bir Karabağlar yarattık. İhtiyaç olan her şeyi yaptık. Belediye hizmet binasını da aldık ama oturmak kısmet olmadı. Son gece adaylığım değiştirildi. Partimiz bünyesinde kurulan beşli seçici kurulunda çıktım. 17 kişilik MYK’dan çıktım ama Aziz Başkan’ın itirazına takıldım. Yapmam gereken projeler vardı. Yarım kalan projelerim vardı. Aradan 4.5 yıl geçti. Bazıları tamamlandı. Tamamlanan kısımlar için mevcut başkanımıza teşekkür ediyorum.  Partim beni nadasa bıraktı diye düşünüyorum. Belediyecilikte kendimi yeterli ve iyi hissediyorum. Onun için bir dönem daha bu görevi yapmak istiyorum.

BÖLGENİN YAPISINA EN UYGUN ADAYIM

Karabağlar’ın Türkiye’nin birçok ilinden göç aldığını vurgulayan CHP’li Kürüm, “Bölge halkı benim mizacıma uygun. 5 yıl boyunca bütün sokaklarını, caddelerini eksiksiz tanıdım. Hangi yere ne yapmışız, geride hangileri kalmış bunların hepsini iyi biliyorum. Kaldığım yerden devam etmek istiyorum. Bölgenin yapısına en uygun aday olduğumu düşünüyorum. Partime asla küsmedim. Böyle bir şansım da yok zaten. Genel Başkanımızla o süreçten sonra birkaç defa görüştük. ‘Bekle’ dedi. Bekliyoruz” dedi.

ADAY OLURSAM EN AZ 50 BİN FARK ATARIM!

2014’ten sonra AKP ile CHP arasında oy farkının daraldığını hatırlatan Kürüm, şunları söyledi:

“Oy kayıplarımız var. Partiye küsenler var. Karabağlar’ı dolaşıyorum. Partinin Karabağlar’da yeniden iktidar olması için barışa ihtiyacımız var. Herkesi de buna davet ediyorum. Bu olumsuz hava bizi ters getirebilir. AKP’nin göz diktiği bir ilçe Karabağlar…Allah korusun Karabağlar kaybolursa Büyükşehir tehlikeye girer. 2009’da 18 bin oy gerideydik. Ancak hemşehrilerden oluşan yapı, partiye hiç oy vermeyenler bile partiye ilk kez oy verdi. 32 bin oy fark atmıştık. Şimdi fark düştü. Aday olursam seçimi alırım. 2009’da beni bölgede tanımayanlar da vardı. Özellikle dikeylerde tanımayanlar vardı. Küskünler vardı. Öyle bir hizmet etti ki insanlar beni daha iyi tanıdı”

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi