Yerelin Sesi

Sınavlara ‘Online’ Hazırlık

Sınavlara ‘Online’ Hazırlık
514 views
17 Mayıs 2020 - 8:31

Sınavlara ‘Online’ Hazırlık

 

Koronavirüs salgını nedeniyle online eğitime geçen Karabağlar Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi (KARBEM), sınav takvimlerinin açıklanmasıyla birlikte tempoyu yükseltti. Toplam 633 öğrencinin sınavlara hazırlandığı KARBEM’de branş öğretmenleri WhatsApp üzerinden soru çözüm grupları oluşturup çözmeleri için ücretsiz deneme sınavlarını evlerine gönderiyor.

Lise ve üniversiteye hazırlanan yüzlerce gencin ücretsiz eğitim gördüğü KARBEM, koronavirüs salgını nedeniyle online eğitime geçti. Karabağlar Belediyesi’nin kendilerine tahsis ettiği online eğitim platformundan, şu anda YKS’ye hazırlanan 314, LGS’ye hazırlanan 319 öğrenci yararlanıyor. KARBEM numaralarıyla sisteme girebilen öğrenciler, dersleri istedikleri zaman ve sayıda takip edebiliyor. Başarı durumlarını da rehber öğretmenlerin gözetiminde, deneme sınavlarıyla ölçebiliyor.

İNTERNETTEN SORU-CEVAP
YKS ve LGS takvimlerinin açıklanmasıyla, KARBEM öğretmenleri ve öğrencileri hazırlık çalışmalarını hızlandırdı. Kurum öğretmenleri branş basında WhatsApp soru çözüm grupları oluşturdu. Evde çözmeleri için hazırlanan ücretsiz deneme sınavları da, kısıtlamalarının kaldırıldığı saatlerde sokağa çıkabilen öğrencilere ya da velilerine dağıtılıyor.

BAŞARILARIYLA DİKKAT ÇEKİYOR
Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, KARBEM’de ücretsiz eğitim alan gençlerin sınavlardaki başarılarıyla dikkat çektiğini hatırlatarak, “Geçen yıl sınava giren KARBEM öğrencilerinin tamamına yakını üniversiteyi kazanmayı başardı. KARBEM, salgın geçtikten sonra Devrim Mahallesi’ndeki merkez ve Aydın Mahallesi’ndeki şube olmak üzere 2 ayrı noktada hizmet vermeye devam edecek” dedi. Başkan Selvitopu gelecek ay yapılacak sınavlarda tüm adaylara başarılar diledi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.