Yerelin Sesi

Şiddete ‘Ret’li Destek

Şiddete ‘Ret’li Destek
08 Nisan 2020 - 13:41

Şiddete ‘Ret’li Destek

 

Haber: Bahri KARATAŞ

Dün TBMM’ de sağlık çalışanlarına karşı uygulanan şiddet yasası iki siyasi parti tarafından reddedilirken bugün Ege Üniversitesi Hastanesi’nde 3 hasta yakını güvenlik görevlisini darp etti. Yaşananlara isyan eden Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Onkoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr.Bülent Karabulut, “Bu yasayı reddenler üzerinde bir hakkım varsa, o hakkımı da helal etmiyorum” dedi.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Onkoloji Servisi’nde 3 hasta yakını güvenlik görevlisine hakaret edip saldırdı. Daha dün TBMM’de reddedilen “Şiddet Yasası” ile sağlıkçılara uygulanan şiddete de dolaylı yoldan onay çıkmış oldu. Hastanede yaşananları Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Onkoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve İnterdisipliner Onkoloji Derneği Başkanı Prof.Dr.Bülent Karabulut, şöyle anlattı: “Bugün, kliniğimizde yapılan saldırının gerekçesi, içeride bulunan hastaların ve çalışanların güvenliği için ihtiyaçtan fazla kişinin içeri alınmaması. O kişilerin hastalarına koronavirüs buluşmasın diye önlem alırken, teşekkür edeceklerine saldırdılar. Bu kişiler yine de sakinleştirilmeye çalışıldı, ancak kurallara uymamak için direndiler. Sonra bir anda ortalık karıştı, hakaret ve küfürler havada uçuştu, üç güvenlik görevlisine resmen taciz yapıldı” dedi.

“HAKKIMI HELAL ETMİYORUM”
İzmir gibi bir kentte bu yaşananlara hayret edilmesi gerektiğini sözlerine ekleyen Prof. Dr. Bülent Karabulut, “Bugün İzmir’in göbeğinde bunlar oluyorsa, ülkemin diğer taraflarında neler oluyordur kim bilir? Sağlıkta şiddet yasasını çıkarmayan o eller, bir süre sonra ne demek istediğimizi anlayacaktır ama bir kez daha canımız yandıktan sonra. Milletime değil hakkım, canım feda olsun; ancak bu yasaya karşı çıkanlar üzerinde hakkım varsa, hakkımı helal etmiyorum” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi