Yerelin Sesi

Şentop’tan Gazetecilere: “Yaptığınız her haberden hoşnut olduğumuzu söyleyemem”

Şentop’tan Gazetecilere: “Yaptığınız her haberden hoşnut olduğumuzu söyleyemem”
30 Mayıs 2019 - 14:33

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, gazetecilerle bir araya geldiği iftarda gazetecilerden bazı hususlarda dikkatli olmalarını istedi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Meclis’te iftar yemeğinde gazetecilerle buluştu. Gazetecilere, “Elbette yaptığınız her haberden hoşnut olduğumuzu söyleyemem. Zannederim ki sizler de, aldığımız her kararı sevinçle karşılamıyorsunuz” derken, demokratik düzenin temel şartlarından olan ifade özgürlüğünü zedelemeden, bazı hususlarda dikkatli olmak gerektiğini ifade etti. Şentop gazetecilerin dikkat etmesi gereken unsurlara ilişkin demokrasinin, kurumların ve siyasetin itibarının zedelenmemesinin de kamu yararı olduğunu vurguladı.

‘Kapım size her zaman açık’

Okurlar ve izleyiciler  nezdinde siyaset ve siyasetçiyi eleştiren haberlerin bir kaşılığı olduğuna dikkat çeken Mustafa Şentop, eleştirel haberlerin ortak değerlere, Meclis’in saygınlığına ve siyaset kurumunun itibarına halel getirmeden ifade edilmesi konusunda gazetecilerden ricada bulundu.

Şentop, doğru bilgiye ulaşılması için her zaman kapılarının gazetecilere açık olduğunu dile getirdi.

KAYNAK: HALKTV

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi