Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Şenol Aslanoğlu: “Balçova’ya Candostlar Evi yapacağım”

Şenol Aslanoğlu: “Balçova’ya Candostlar Evi yapacağım”
406 views
28 Aralık 2018 - 10:40

Aslanoğlu’nun gündeminde sokak hayvanları da var: 

“Balçova’ya Candostlar Evi yapacağım”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balçova Belediye Başkan Aday Adayı Şenol Aslanoğlu, projelerinde can dostlarımız sokak hayvanları için de yer ayırdı. “Sokak hayvanları can dostlarımız için gelecek Balçova’da” sloganıyla projesinin tanıtımını yapan Aslanoğlu, “İster sokakta olsun ister evimizin bir ferdi, hayvanlar da bu şehri bizimle paylaşıyor. Yaşamımızı onlarla paylaştığımız gibi imkanları da onlarla paylaşmamız gerekiyor” dedi.

CHP Balçova Belediye Başkan Aday Adayı olan Şenol Aslanoğlu, projelerini tanıtmayı sürdürürken, can dostlarımız hayvanlar için de projeler geliştirdi. Sokak hayvanları için parklar ve candostlar evi olarak iki ayrı proje geliştiren Aslanoğlu, sokak hayvanlarını yazın susuz kışın aç bırakmayacaklarını söyledi. Sokak hayvanlarının tedavi ve aşılamalarının veteriner müdürlüğü tarafından yapılacağını söyleyen Aslanoğlu, “Hayvanseverler ile her zaman iletişim halinde olacağız. Hayvanseverlerin fikirleri bizim için çok değerli. Bu dünya hepimizin, akılcı çözümler ile tüm canlıları mutlu etmek için geliyoruz” dedi.

Köpek parkı ve Candostlar Evi geliyor

Aynı şekilde evlerde yaşayan hayvanları da unutmadıklarını ifade eden Aslanoğlu, yaşam alanlarımızı paylaştığımız tüm canlılara aynı duyarlılıkla yaklaşacaklarını vurguladı. Evlerimizde beslediğimiz köpeklerin ihtiyaç duyacakları her şeyin olacağı köpek oyun parkları ve bir adet “Candostlar Evi” oluşturacaklarını ifade eden Aslanoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Oyun arkadaşları ile gönüllerince oynayacaklar. Balçova’nın hiçbir yerinde yazın susuz, kışın aç kalmayacaklar.⠀
Köpek dostunuzun da tatile çıkmaya ya da siz onunla değilken her zamanki rahatını yaşamaya hakkı olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden Balçova da köpeklerinizin evdeki kadar rahat bir konforda yaşayabileceği bir köpek oteli yapacağız. Kedileri unuttuğumuzu mu sandınız? Tabii ki hayır. Siz tatildeyken kedileri eve kapatmaya gönlümüz razı olmaz. Balçova hepimizin evi. Candostlar Evi ile Balçova örnek olacak”⠀

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.