Yerelin Sesi

Şengül: “İlk zamanlarda sevgi pıtırcığı olan Sayın Soyer, erkenden havaya girdi”

Şengül: “İlk zamanlarda sevgi pıtırcığı olan Sayın Soyer, erkenden havaya girdi”
26 Şubat 2019 - 7:59

AKParti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, hükümetin İzmir’i tehdit ettiğine yönelik iddialarda bulunan CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer’e yanıt verdi. Halkapınar-Otogar metrosuna ilişkin tüm gerçekleri, belgeleriyle birlikte açıklamalarına rağmen Soyer’in konuyu çarpıttığını vurgulayan Şengül, “Adaylığının ilk günlerinde sevgi pıtırcığı olan Sayın Soyer, anlaşılan erkenden havaya girmiş. Sanki 40 bin nüfuslu Seferihisar’da çok iş yapmış gibi, daha seçim öncesinden CHP’nin tipik ‘hükümet bizi engelliyor’ söylemine sarılmaya başladı. Soyer’in ne olduğunu zaten Seferihisar’dan çok iyi biliyoruz. 31 Mart’tan sonra Sayın Aziz Kocaoğlu ile bol bol tavla oynar, emekliliğin tadını birlikte çıkarırlar” dedi.

Halkapınar-Otogararasında yapılacak metro ile ilgili belirtilen 30 bin liralık tutarın tamamen sembolik olduğunu söyleyen Şengül, “İzmir’deki metro projesinin ihalesi henüz yapılmadı. Asıl ödenek, ihaleye çıkılınca geliyor. İstanbul, Ankara ve Konya’daki metro projelerinde de aynı durum söz konusu. Ankara’daki Esenboğa Havalimanı Raylı Sistem Hattı için ödenek 30 bin TL, İstanbul’daki Yenikapı-İncirli-Sefaköy Metro Hattı ile Konya’daki Hafif Raylı Sistem Hattı için de ödenek 20 bin TL görünüyor. Bunları daha önce de belirttik ama Sayın Soyer bir kere okumakla anlamıyor. Yatırımlar ile de pek alakası olmadığı için bu işleri bilmiyor” dedi.

ENBÜYÜK PROJESİ ÇAMUR ATMAK

Başkan Şengül, şöyle devam etti: “Sayın Soyer, anlamasa da bilmese de konuşuyor. Çünkü İzmir’in menfaati, geleceği onun umurunda bile değil. Tipik CHP söylemlerini sürdürüyor. Ondan farklı bir şey beklemek de yersiz. Şimdi hükümet İstanbul, Ankara ve Konya’yı sevmiyor mu? Bu şehirleri tehdit mi ediyor, engelliyor mu? Anlaşılan o ki, zaten kendisi bir proje olarak İzmir’e aday gösterilen Soyer’den çok bir şey beklememekte haklıyız. Onun en büyük projesi çamur atmak.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi