Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

“Sen Evde Kal, Onlar Besleyecek”

“Sen Evde Kal, Onlar Besleyecek”
685 views
16 Nisan 2020 - 7:40

“Sen Evde Kal, Onlar Besleyecek”

 

Haber : Murat ERVİN

HAYTAP  Temsilcisi Esin Önder: “Sen Evde Kal, Onlar Besleyecek” dedi.

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) İzmir Temsilcisi Esin Önder, hayvanseverlere seslenerek, “İzmir Valiliği’nden gelen taleple bu haftasonu sadece Pazar günü sokak hayvanlarını besleyelim. Cumartesi günü İl Tarım Müdürlüğü ve belediye ekipleri besleyecek. Özetle, Sen Evde Kal, Onlar Besleyecek” dedi.

 

Geçtiğimiz hafta ilan edilen sokağa çıkma yasağının bu hafta da uygulanacak olması, hayvanseverlerin de sokaklardaki can dostlar için şimdiden hazırlık yapmasına neden oldu. Sokak hayvanlarının beslenmesi için yetkililer, gönüllülere izin verirken bu hafta uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı içinse İzmir Valiliği ile Tarım İl Müdürlüğü’nden HAYTAP İzmir Temsilciliğine önemli bir talep iletildi.

“PAZAR GÜNÜ BESLEYEBİLİRSİNİZ”
İzmir Valisi Erol Ayyıldız ve İl Tarım Müdürü Mustafa Özen ile telefonda görüştüğünü söyleyen Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) İzmir Temsilcisi Esin Önder, “İzmir’deki korona vakaları nedeniyle bilhassa 2 hafta bizlerin yasaklara uymamızın, sağlığımız yönünden çok önemli olduğunu açıkladılar. Cumartesi günü sadece İlce Tarım Müdürlükleri ile belediye ekiplerinin can dostlarına yönelik besleme yapmasını önemle rica ettiler. Pazar günü ise geçen hafta olduğu gibi yine İlçe Tarım Müdürlüğü ve belediyelerin yanı sıra gönüllüler ile sivil toplum örgütleri de besleme yapılacaktır” diye belirtti. Sokaktaki canları her ihtimale karşı Cuma akşamından bolca besleme tavsiyesinde de bulunan Esin Önder, Valilik kararına uyup, sokağa çıkılmamasını vurgulayarak, “Sen Evde Kal, Onlar Besleyecek” dedi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.