Yerelin Sesi

‘Sehven’ Ortalık Karıştı

‘Sehven’ Ortalık Karıştı
25 Mayıs 2020 - 17:15

‘Sehven’ Ortalık Karıştı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in danışmanı tarafından Başkan Soyer’in resmi hesabından ‘Sehven’ alıntılanan tweet ortalığı karıştı. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Soyer, “Kişisel sosyal medya hesabıma mesajları girmekle sorumlu bir personel, kendi hesabından attığını düşünerek bir paylaşımda bulunmuştur. Hatasını fark edip sorumluluğu gereği istifasını vermiştir” dedi.

Söz konusu tweetin ardından başta AK Parti İzmir milletvekilleri Hamza Dağ ve Atilla Kaya olmak üzere vatandaşlar, Soyer’e trol (sahte) hesap eleştirisinde bulundu. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ise sosyal medyadaki eleştirilere tepki göstererek, “Kendi hesabı yerine sehven başkanımızın hesabından yapılan ve kısa sürede silinen bir paylaşım, başka konuşacak konu yokmuş gibi dolaşıma sokuldu” ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada yer alan eleştirilerden bazıları ise şöyle:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ: “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı troll hesabından atacağı tweeti kendi hesabından attı. Tek çalışma alanları PR ve algı diyorduk ama onu da beceremediler. Siz hizmet edin ve çalışın, İzmirliler sizi över zaten. Bu sayede trol hesaplarla da uğraşmak zorunda kalmazsınız #BütünTrollerinBaşkanı @tuncsoyer”

AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya: “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Tunç Soyer kendisini övmek isterken hesap değiştirmeyi unutmuş. Sosyal Medya’dan laf açılınca söze hemen “AK Parti trolleri” diye başlayan CHP’liler; hayali trolleri bırakın gerçek trol İzmir’de. Trollerin başkanı @tuncsoyer”

Servet Beki: “Halk, Cumhuriyet Halk Parti Temsilcilerini Övmeyince, İş Başa Düştü. Açtıkları Bot Hesaplarla Kendini Övüyorlar.. Çav Bella Tunç Soyer, Bot Hesap Yerine yanlışlıkla gerçek hesaptan kendini övmüş.. İş açığa çıkınca da, bot herifin istifasını istemiş.”

Yaşar Kırkpınar: “Trol hesaplarla algı yapmaya çalışan İBB Tunç Soyer, trol hesabından atacağı twiti kendi hesabından paylaştı. Bırak seni millet övsün. Twit atmayla, algı oluşturmayla İzmir’i ve İzmirliyi yönetemezsin.”

Alpay Özalan: “CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sahte hesap yerine, yanlışlıkla gerçek hesaptan kendini övmüş. Hizmet etmiyorlar, hizmet ediyormuş gibi yapıyorlar. Kendi kendini övüyorlar. Partinin adını “Cumhuriyet Hile Partisi” yapın rahatlayın.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi