Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Seferihisar’daki Yangın, Yerleşim Yerlerine Ulaşmadan Söndürüldü

Seferihisar’daki Yangın, Yerleşim Yerlerine Ulaşmadan Söndürüldü
373 views
21 Temmuz 2020 - 18:16

Seferihisar’daki Yangın, Yerleşim Yerlerine Ulaşmadan Söndürüldü

 

Seferihisar’da çıkan orman yangını yerleşim yerlerine girmeden etkin ve hızlı müdahale ile söndürüldü
.
İzmir’in Seferihisar İlçesi Sığacık bölgesinde 21 .07.2020 Salı günü Saat : 13:54 ’da gelen ihbarla harekete geçen Gaziemir Orman İşletme Müdürlüğü yangın ekipleri 14:06 yangına ilk müdahaleyi gerçekleştirdi.


Ardından İzmir Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı kuvvetlerinde havadan ve karadan verdiği destek ile yangın bölgesinin hemen dibindeki yazlık sitelere girmeden can ve mal kaybı yaşanmadan yaklaşık 1 saat içinde kontrol altına alındı. Özellikle yangında görev yapan 3 adet su atar helikopter ve 1 adet yangın uçağı yangının kontrol altına alınmasında aktif rol oynadı.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan İzmir Orman Bölge Müdürü Zafer Derince meteorolojiden her sabah günlük yangın risk durum verilerinin alındığını bugün ve yarının orman yangınları açısından şiddetli rüzgâr nedeniyle büyük risk taşıdığını belirtirken, bu doğrultuda tetikte bekleyen yangınla mücadele güçlerinin hızlı ve etkin müdahalesiyle yangınının kontrol altına alındığını söyledi. Orman Bölge Müdürü Zafer Derince Seferihisar Sığacık bölgesinde çıkan orman yangınının hızlı bir şekilde kontrol altına alınmasında sevindirici olanının yangın bölgesine yakın olan yerleşim birimlerine girmeden kontrol altına alınması olduğunu sözlerine ekledi.
Yangın sırasında büyük panik yaşayan çevredeki yazlık sitelerde yaşayan vatandaşlar yangınla mücadele çalışmalarında İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne büyük destek verdi. Yangının söndürülmesinden sonra rahat bir nefes alan Sığacık sakinleri İzmir Orman Bölge Müdürlüğü orman yangınlarıyla mücadele kuvvetlerine teşekkür ettiler.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.