Yerelin Sesi

Sayı Artıyor; Test Merkezleri Geliyor

Sayı Artıyor; Test Merkezleri Geliyor
1.990 views
24 Haziran 2020 - 17:39

Sayı Artıyor; Test Merkezleri Geliyor

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni vaka sayısının düne göre arttarak 1492’ye yükseldiğini söylerken, ikinci dalganın henüz başlamadığını da vurguladı. Yuntdışından geleceklere yönelik de önlemleri aldıklarını kaydeden Bakan Koca, “Biri İzmir’de olmak üzede 6 kentimizde 7 adet test merkezi oluşturuyoruz” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugünkü vaka sayısının 1492 olduğunu, 24 vatandaşın da yaşamını yitirdiğini söyledi. Bugün iyileşen vaka sayısının 1386 olduğunu aktaran Bakan Koca, yoğun bakımda hasta sayısının 914, toplam entübe yani solunum cihazına bağlı hasta sayısının ise 356 olduğunu açıkladı.

Yurtdışından geleceklere yönelik çalışmaların da tamamlandığını aktaran Bakan Koca, “Özellikle yurt dışından gelen hem turistlerin hem de vatandaşlarımızın hangi tedbirlerle geleceğini bakan arkadaşlarımızla görüştük. Özellikle 7 merkezde; Antalya, Dalaman, İzmir, İstanbul’da iki merkez, Bodrum ve Trabzon olmak üzere test merkezlerini oluşturacağız. Burada sempomu olanların testleri yapılıp tedavileri için yönlerdirme yapılacak” dedi.

“İKİNCİ DALGA BAŞLAMADI”
Henüz ikinci dalganın yaşanmadığını aktaran Bakan Fahrettin Koca, “Şu an yaşadığımız birinci dalganın etkilerini görmüş oluyoruz. Dünyada halen birinci dalganın etkisi devam ediyor. Şu dönemde birinci dalganın devamını olan dalgalanmaları yaşadığımızı yeni bir ikinci dalga şeklinde olmadığını vaka sayıların yer yer öngördüğümüzden daha fazla olduğunu görüyoruz, ama eskiye göre hastane yükümüzün daha az olduğunu, entübe eden hastamızın vefat etme oranlarının giderek düştüğünü görüyoruz” ifadelerini kullandı

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.