Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

“Sayı 853 Değil, 918 Olmalı”

“Sayı 853 Değil, 918 Olmalı”
483 views
02 Nisan 2020 - 15:28

“Sayı 853 Değil, 918 Olmalı”

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İzmir’deki koronavirüs vaka sayısının 853 olduğunu açıkladı. İzmir Tabip Odası Başkanı Funda Barlık Obuz, bakanlığın sadece testi pozitif çıkanları açıkladığını, kendilerinin ise 918 vaka tespit ettiklerini belirtti. Obuz, “Bu sayının 100’ü ise sağlık çalışanlarından oluşmakta” dedi.

İzmir Tabip Odası Başkanı Funda Barlık Obuz, İzmir’deki Kovid-19 vaka sayısının Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığından fazla olduğunu belirtti. Bakan Koca, illere ilişkin de sayılar verdiği açıklamasında, İzmir’de 853 korona virüsü vakası olduğunu, 18 kişinin yaşamını yitirdiği belirtmişti. Koca’nın açıklamalarını değerlendiren İzmir Tabip Odası Başkanı Obuz, 918 vaka tespit ettiklerini ve bunun 100’nün sağlık çalışanı olduğunu belirtti.

“SIKINTI GİDERİLMEYE BAŞLANDI”
Gazete Duvar’ın haberine göre, “Bakanlığın açıkladığı veri sadece testleri pozitif kişilere yönelik” diyen Obuz, bu nedenle ildeki vakaların daha yüksek olduğunu tahmin ettiklerini belirtti. Sağlık çalışanlarının malzeme sıkıntısının giderilmeye başladığını açıklayan Obuz, “Devlet iş yerleri ve fabrikalardaki çalışmama koşullarını da sağlayabilirse, katı bir şekilde hareketlilik azaltılabilirse önemli bir mesafe kat edilebilir” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.