Yerelin Sesi

Salda Gölü’ne Kameralı Takip

Salda Gölü’ne Kameralı Takip
30 Nisan 2020 - 14:16

Salda Gölü’ne Kameralı Takip

 

Burdur sınırları içinde yer alan Salda Gölü’nün sadece Mars yüzeyinde bulunan ve milyonlarca yılda oluşan beyaz kumunun alıp götürülmesinin ardından yetkililer harekete geçti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca koruma çalışmalarının takip edilebilmesi için bölgeye 24 saat canlı yayın yapan ve vatandaşların da izleyebildiği kamera sistemi kuruldu.

Ayakla basmanın bile sakıncalı olduğu Salda Gölü’ne giren kamyonların burada milyonlarca yılda oluşan ve Mars yüzeyindeki kumlarla aynı olan beyaz kumları taşımalarının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kameralı izleme sistemi kurdu.

ORTALIK SAKİNLEŞTİ
Salda Gölü’ndeki kamyon dehşetini gündeme getiren Burdur Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ile eşi Fatma Şenel’in de bu olay sonrası vurulmasıyla artan gerginlik, kamera sisteminin devreye girmesiyle yerini sakinliğe bıraktı.

VATANDAŞLAR DA İZLEYEBİLECEK
Kurulan kamera sistemiyle ilgili Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Ülkemizin cennet köşelerinden Salda Gölü’nün korunması, koruma çalışmalarımızın da vatandaşlarımızca anbean takip edilebilmesi için bölgeye kurduğumuz kamera sistemiyle 24 saat canlı yayın yapıyoruz” denildi.

Yayının, “www.saldagolu.gov.tr/csb2/kamera2.html veya “www.saldagolu.gov.tr” adresinden izlenebileceği belirtildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi