Yerelin Sesi

Sağlıkçıların Maskesi ve Yiyeceği Büyükşehir’den

Sağlıkçıların Maskesi ve Yiyeceği Büyükşehir’den
24 Mart 2020 - 8:53

Sağlıkçıların Maskesi ve Yiyeceği Büyükşehir’den

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası koronavirüs salgını nedeniyle maske üretimine başladı. Üretilen maskeler, Eşrefpaşa Hastanesi başta olmak üzere aile sağlık merkezleri ve hastanelere verilecek. Ayrıca Fabrikası’nın pasta ve aşçılık eğitmenlerinde yapılan pasta, börek ve sarma gibi gıda ürünleri Eşrefpaşa Hastanesi’nin sağlık çalışanları başta olmak üzere sahada çalışanlara gönderilecek.

GÜNDE 2 BİN MASKE
İzmir Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgınına karşı tüm birimlerini harekete geçirdi. Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Meslek Fabrikası’nın dikiş eğitmenleri de tıbbi maske üretimine başladı. Altı eğitmen ile günde ortalama 2 bin maske dikilmesi hedefleniyor. Hijyen koşulları dikkate alınarak üretilen maskeler, Türkiye’nin tek belediye hastanesi olan Eşrefpaşa Hastanesi başta olmak üzere aile sağlık merkezleri ve hastanelere verilecek.

DEZENFEKTAN VE GIDA DA ÜRETİLECEK
Meslek Fabrikası’ndaki Fabrikasyon Laboratuvarı (FabLab) ise el dezenfektanı için devreye girdi. Deneme üretimiyle elde edilen el dezenfektanı ilk etapta Meslek Fabrikası çalışanlarına dağıtıldı. Yeni üretimler ise Meslek Fabrikası bünyesindeki kurs merkezlerinin girişlerine konulacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası Şube Müdürü Zeki Kapı, Meslek Fabrikası’nın pasta ve aşçılık eğitmenlerinin de pasta, börek ve sarma gibi gıda ürünleri üretip, İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi’nin sağlık çalışanları başta olmak üzere sahada çalışanlara ulaştıracaklarını söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası Şube Müdürü Zeki Kapı

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi