Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Sağlık Meslek Lisesi Mezunlarına  Kadro Müjdesi

Sağlık Meslek Lisesi Mezunlarına  Kadro Müjdesi
328 views
02 Ocak 2019 - 12:27

Sağlık Meslek Lisesi Mezunlarına  Kadro Müjdesi

Yapılan açıklamada 6409 Hemşire Yardımcılığı,Ebe Yardımcılığı,ve Sağlık Bakım Teknisyenliği alanındanmezun personelin İŞ-KUR vasıtasıyla istihdam edilecek, başvurular 4 Ocak 2019 tarihinde sona erecek.

İzmir Lokman Hekim Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Hüseyin Erdemoğlu sözlerine şöyle devam etti,

Lokman Hekim Eğitim Kurumları olarak 2011 yılında hizmete başladık. 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında Lokman Hekim Eğitim Kurumları olarak İzmir’de ikinci okulumuzu açtık.

İzmirde bulunan Okulumuzun  çeşitli bölümlerinden  toplam 682 öğrenci mezun ettik.  Mezunlarımızın çoğu çeşitli hastanelerde hizmete başlamıştır. Aynı zamanda çeşitli üniversitelerde ve çeşitli bölümlerde lisans hayatını sürdüren öğrencilerimiz mevcuttur.

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında Hemşire Yardımcılığı bölümünden İzmir Lokman Hekim Sağlık Koleji  olarak toplamda 162  öğrencimizi mezun ettik. Bu bölümleri açarken Devletimizin Hemşire Yardımcılığı, Ebe Yardımcılığı ve Sağlık Bakım Teknisyenliği alanlarına istihdam sağlayacağına emindik. Dolayısıyla yapılan son açıklama da bizim hedeflerimizin ne kadar doğru olduğunu gözler önüne sermiştir.

Devletimizin yapmış olduğu son açıklamada 6409 Hemşire Yardımcılığı, Ebe Yardımcılığı ve Sağlık Bakım Teknisyenliği alanından mezun personelin İŞ-KUR vasıtasıyla istihdam edileceği açıklanmıştır. Başvurular 4 Ocak 2019 tarihinde sona erecektir. Mezun olan öğrencilerimiz başvurularını İŞ-KUR’dan ya da www.iskur.gov.tr adresinden yapabilirler.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.