Yerelin Sesi

Roman Müzisyenleri Korona Vurdu

Roman Müzisyenleri Korona Vurdu
29 Mart 2020 - 9:24

Roman Müzisyenleri Korona Vurdu

 

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, Korona salgınının günübirlik çalışan müzik emekçilerini de vurduğunu söyledi. Roman müzisyenlerin de zor durumda olduğunu belirten Beko, “Günübirlik çalışan müzik emekçilerinin mağduriyeti için acil önlem alınmalı. Evde kalalım ama kimse de evde açlıktan ölmesin” dedi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid 19 virüsü Türkiye’de de giderek tedbirlerin daha da artırılmasını zorunlu kılarken pek çok emekçi para kazanamaz, hayatlarını evde bile sürdüremez hale geldi. Bunlardan birinin de genellikle Roman yurttaşların sektörü olarak bilinen müzik emekçileri olduğunu belirten Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Kani Beko, günübirlik çalışan binlerce müzik emekçisinin hayatlarını sürdüremez duruma geldiğini ifade etti.

“SİGORTASIZ VE GÜNÜBİRLİK”
Roman yurttaşların kendisine ulaşarak yardım istediğini söyleyen Beko, “Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde hayatını müzik yaparak kazanan müzisyen emekçiler çoğu zaman düzensiz, sigortasız ve günübirlik işlerde çalışıyor. Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler haklı olabilir ancak pek çok sektörü bitirip, bu sektörlerde çalışan milyonlarca emekçiyi evlerine ekmek alamaz duruma düşürmüştür” diye konuştu.

“EVDE KALSINLAR, AÇ KALMASINLAR”
Devletin evde kalın çağrısının haklı olmakla birlikte yetersiz kaldığının da altını çizen Kani Beko, “Bu kararın iş yapamadığı için aç kalacak milyonları düşünmeden alındığı ortada. Roman kardeşlerimizin haklı çığlıklarına kulak verilmesini, bu mağduriyetin maddi olarak giderilmesini talep ediyoruz. Yurttaşımız evde kalsın ama evde de açlıktan ölmesin” açıklamalarında bulundu.

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi