Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

RIZA MARTAŞ VAN’DAN BAŞLAYAN KOŞUSUNU İZMİR’DE TAMAMLADI

RIZA MARTAŞ VAN’DAN BAŞLAYAN KOŞUSUNU İZMİR’DE TAMAMLADI
337 views
31 Ekim 2018 - 9:52

Rıza Martaş Van’dan Başlayan 1830 Kilometrelik Koşusunu İzmir’de Tamamladı

AKUT Arama Kurtarma Derneği, daha çok insanın yaşamına dokunmak ve zor durumdaki hayatları kurtarmak için bu yıl da İstanbul Maratonu’nda tüm destekçileriyle yerini alıyor. 11 Kasım 2018 Pazar günü gerçekleşecek olan Vodafone 40. İstanbul Maratonu öncesinde Rıza Martaş, Adım Adım” çatısı altındaki 75 Sivil Toplum Kuruluşu ile ilgili farkındalık yaratabilmek amacı ile başladığı koşusunu 29 Ekim Pazartesi İzmir’de tamamladı.

Adım Adım projesi dahilinde, adımlarına değer katabilmek ve “Adım Adım” çatısı altındaki 75 Sivil Toplum Kuruluşu ile ilgili farkındalık yaratabilmek amacı ile 1 Eylül’de Van dan yola çıkan Rıza Martaş, 1.830 kilometrelik koşusunu 29 Ekim Pazartesi günü saat 13:30 da İzmir Saat Kulesi’nde tamamladı. Rotası boyunca tüm AKUT ekiplerinin de eşlik ettiği Rıza Martaş, 29 Ekim sabahı Turgutlu’dan yola çıkarak son 54 km lik yolu AKUT İzmir ekibi ve Adım Adım koşucuları ile beraber tamamladı.

 Rıza Martaş 60 günlük koşusu boyunca Sivil Toplum Kuruluş’ları ile birlikte sosyal medya hesapları üzerinden her gün canlı yayın yaptı, çeşitli merkezlerdeki öğrenim birimlerini, okulları, hastaneleri ziyaret etti, belediye başkanlarıyla görüştü, basın toplantılarına katıldı. Anıtkabir’e de uğrayarak Anıtkabir Özel Defterine duygularını yazdı. Tüm yolculuğu facebook üzerinden açılan “Rıza nerede” sayfası üzerinden paylaşıldı. Rota üzerindeki tüm AKUT ekipleri sorumlu oldukları bölgeler içinde kendisini karşılayarak koşusunda ona eşlik etti.

 Mart 2008’de, yurt dışında ‘’charity run’’ olarak bilinen kolektif yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için kurulan ilk sivil toplum oluşumu olan Adım Adım’ın da desteklediği AKUT, 11 Kasım 2018 tarihinde düzenlenecek Vodafone 40. İstanbul Maratonu’na bu yıl da gönüllü koşucularıyla katılıyor. AKUT, bir ay boyunca toplayacağı bağışlar sayesinde yardıma ihtiyaç duyan daha fazla canlının yanında olmayı hedefliyor.

Siz de ‘’ADIM ADIM’’ oluşumunda AKUT için bu projeyi destekleyebilir, ‘’Sağlam Bir Gelecek’’ peşinde koşabilir, nice hayatlar kurtarılmasına yardımcı olabilir ve küçük bir destekle tanımadığınız bir yaşamı kurtarabilirsiniz.

 Hep Beraber Koşalım; Hep Destek Olalım!

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.