Yerelin Sesi

Projenin Parası, Üyelere Teminat Oldu

Projenin Parası, Üyelere Teminat Oldu
01 Temmuz 2020 - 6:32

Projenin Parası, Üyelere Teminat Oldu

 

Torbalı Ticaret Odası (TTO) Başkanı Abdulvahap Olgun Pandemi sürecinden sonra normalleşme günlerinin başlamasıyla çalışmalarına hız verdiklerini açıkladı. Üyelerinin yanında olmaya devam eceklerini kaydeden Başkan Olgun, “Pandemi öncesi başlattığımız bazı projelerimizi durdurup buradaki kaynağı üyelerimizin krediler ihtiyaçlarına teminat olarak gösterdik” dedi.

Normalleşme sürecinin başlamasıyla oda toplantıları ve işyeri ziyaretlerine tekrar başlayan Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun ilk koronavirüs vakasının ülkemizde görülmesinden bu yana yaptıkları çalışmalar hakkında değerlendirmelerde buldu. Süreçte çalışmalara ara vermediklerini ifade eden Olgun “Torbalı Ticaret Odası olarak pandemi sürecinde elimizi taşın altına koyduk. Odamızın imkânlarını bu süreçte hem üyelerimiz hem de vatandaşlarımız için kullandık” dedi.

2 BİN AİLEYE YARDIM

Maddi açıdan zorlanan ve kredi kullanmak isteyen üyelerin zor durumda kalmaması için de gerekli adımları attıklarını belirten Başkan Olgun, “Koronavirüs sebebi ile yılın başında odamızın 6’ncı katında inşaatına başladığımız 400 kişilik Kongre Merkezi projesini durdurduk. Odanın  kaynağını krediye teminat olarak üyelerimize sunduk” ifadelerini kullandı. Torbalı Kaymakamlığının Vefa Destek Grubunun sosyal yardımlaşma halkasına dahil olarak 65 yaş ve üstü ihtiyaç sahibi vatandaşlara ve 1500 aileye erzak yardımı yaptıklarının da altını çizen Olgun, “Artan talepler ve üyelerimizin de katkıları sonucunda vatandaşlarımıza yapmış olduğumuz erzak yardımı sayısını 2 bine çıkardık” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.