Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Piri Reis Bütün Ödülleri Topladı

Piri Reis Bütün Ödülleri Topladı
259 views
09 Haziran 2020 - 13:30

Piri Reis Bütün Ödülleri Topladı

 

Özel Piri Reis Okulları 7. sınıf öğrencileri İzmir Fransızca Öğretmenleri Derneği (APFİZ) tarafından düzenlenen kısa film yarışmasında ilk üç sırayı paylaştı.

İzmir Fransızca Öğretmenleri Derneği (APFİZ)’nin her yıl Frankofoni Haftasında Fransızca eğitim gören öğrencilere yönelik olarak düzenlediği çevre konulu kısa film yarışması 5 Haziran Dünya Çevre Gününde sonuçlandı. Piri Reisli öğrenciler ormanlardaki kirliliği, plastik atıkları ve gereksiz tüketilen tekstil ürünlerini konu alan kısa filmler ile ortaokul düzeyindeki tüm ödülleri topladı.
Başvuralı pandemi öncesi yapılan yarışmaya başta İzmir olmak üzere Ankara ve İstanbul’da bulunan 30’a yakın okuldan 56 öğrenci 28 film ile katıldı.


Eserlerin jüri tarafından Fransızca, çekim teknikleri ve ekoloji kriterlerine göre değerlendirildiği yarışmada Özel Güzelbahçe Okullarından Ilan Haddadi ve Rüzgar Öziş’in “Ormanların Kirliliği (La Pollution des Forêts) 1.’lik ödülüne layık görüldü. Yarışmada ikinciliği Özel Karşıyaka Piri Reis Okullarından Rüzgar Yaldırgan ve Ege Timaç “Okunmamış Mesajınız Var (Un Message non lu)”, 3’lüğü ise Deniz Kaan Kahraman ve Gürhan Akarsu “Tekstil Kirliliği (Pollution Textile)” adlı kısa filmler ile aldı.


APFİZ tarafından bu yıl 4. kez düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrenciler Antalya Geyikbayırı’nda bulunan bir kampta konaklama ödülü kazandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.