Yerelin Sesi

PEDALLAR CUMHURİYET İÇİN DÖNDÜ

PEDALLAR CUMHURİYET İÇİN DÖNDÜ
01 Kasım 2018 - 12:22

İzmir Bisiklet Birliği on iki bisiklet topluluğunun katıldığı 1200’ü aşkın bisiklet tutkunu ile Cumhuriyet için pedal çevirdi. Sabah 11 de Bostanlı Demokrasi Meydanında toplanan bisikletçiler Bisan sponsorluğunda yaptırılan Ay Yıldızlı formalar ile yolları gelincik tarlasına döndürdü.

Karşıyaka Anıtında yapılan törende İzmir Bisiklet Birliği adına konuşma yapan Ahmet Çelikörs katılan bütün bisikletçilere teşekkür ederek bisiklet kullanımının yaygınlaşması ve kent kültürüne yerleşmesi için destek veren herkese teşekkür etti.

Karşıyaka Belediye başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Cumhuriyetin anlam ve önemini anlatan konuşmasının ardından bisikletçilere teşekkür etti.

1000’i aşan bisiklet topluluğu, gurubun öne bisikleti anneleri ve kadınları alarak, emniyet ve sağlık ekiplerinin de yer aldığı kontrollü akışın sağlandığı yollarda ilerleyerek Cumhuriyet Meydanına vardı.

Vatandaşlar, bisikletlilere yol boyunca alkıslarla yoğun ilgi ve sevgi gösterisinde bulundular.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi