Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Pazaryeri Uzay Çatı Direkleri Yenilendi

MENTEŞE BELEDİYESİ, MÜLGA MUĞLA BELEDİYESİ DÖNEMİNDE YAPILAN VE HALK ARASINDA UZAY ÇATI OLARAK BİLİNEN PAZARYERİ ÇATISI İYİLEŞTİRME PROJESİ KAPSAMINDA 92 TAŞIYICI KOLONUN TAMAMI YENİLENDİ.

Pazaryeri Uzay Çatı Direkleri Yenilendi
17 views
15 Şubat 2021 - 13:12

Menteşe Belediyesi, mülga Muğla Belediyesi döneminde yapılan ve halk arasında uzay çatı olarak bilinen pazaryeri çatısı iyileştirme projesi kapsamında 92 taşıyıcı kolonun tamamı yenilendi.

Çalışmalar kapsamında uzay çatının kaplaması, zemin yenileme ve yol çalışmasına başlandı.

Pazaryeri yenileme çalışmaları hakkında açıklama yapan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, uzay çatı sistemini ayakta tutan 92 taşıyıcı kolonun tamamının yenilendiğini belirtti.

Başkan Gümüş, “Bölgemizin en büyük üç pazarından birisi olan Perşembe pazarı uzay çatı iyileştirme çalışmalarımız devam ediyor. Yapılan rutin kontroller sonucunda mevcut taşıyıcı kolon sisteminde yıpranmalar tespit etmiş, herhangi bir sorun ya da olumsuzluk yaşanmasının önüne geçmek adına açık kesit taşıyıcı sistem elemanları kullanarak, taşıyıcı kolon sistemini yenileme çalışmalarına başlamıştık. Şuan itibariyle uzay çatı sistemini ayakta tutan 92 taşıyıcı kolonun tamamını yeniledik. Gerekli tüm güvenlik önlemlerini aldığımız çalışmalar kapsamında, uzay çatı sisteminin kaplamasına, pazar yeri zeminini yenilemesine ve yol çalışmasına başladık. Tamamlandığında çok daha modern bir görünüme kavuşacak olan pazar yerimizde üreticilerimiz daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda ürünlerini satarken, vatandaşlarımızda gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilecekler” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.