Yerelin Sesi

ÖZKEN: ”HEDEF İHRACAT ŞAMPİYONLUĞU”

ÖZKEN: ”HEDEF İHRACAT ŞAMPİYONLUĞU”
10 Aralık 2018 - 12:19

Özken “Hedef ihracat şampiyonluğu” 

CHP Kemalpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Özken, İzmir’in önemli tarım ilçesi Kemalpaşa’nın verimli topraklarının dünyaya duyurulmasıyla ihracatta şampiyonluğa oynayacağını söyledi.

Kemalpaşa’nın Türkiye’nin iklim bakımından özel ve toprak bakımından en verimli kuşağında yer aldığını belirten Özken “Kemalpaşa bizim ata toprağımız. Bu topraklar bize hayat verirken yol gösteriyor. Kemalpaşalılar toprağın dilinden iyi anlıyor. Üretilen kirazlar dünya ölçeğinde kabul görebilecek lezzet ve iriliğe sahip. Bu kalitede ürünlerin ihracat şampiyonu olmasının önünde hiç bir engel yok” dedi.

“BELEDİYECİLİK GÖREVİMİZ”

Kemalpaşa’nın katma değerli ürünler üreterek kendi gelişimini sağlaması gerektiğini belirten Özken “Burada ekmeği büyütmek önemli. Buranın insanı zaten kalender. Toprağına, işine, aşına bağlı insanlar. Aileler hep kökenden buralı ya da buraya gönülden bağlanmışlar. Böyle bir toplumun tek isteği huzurlu refah içinde bir yaşam. Biz belediye olarak zaten asli görevlerimizi en iyi şekilde yerine getirip temiz ve düzenli bir Kemalpaşa dizayn edeceğiz. Bu bir vaat değil bu görevimiz” diye konuştu.

“Kemalpaşa’da değişimi başlatıyoruz” sloganıyla yola çıktıklarına dikkat çeken CHP Kemalpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Özken,  Kemalpaşalıların ürettikleri tarım ürünleriyle dünya markası olmayı hedeflediklerini söyledi.

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi