Yerelin Sesi

Özgener’e ‘Bisiklet’ desteği

Özgener’e ‘Bisiklet’ desteği
746 views
30 Temmuz 2020 - 15:07

Özgener’e Bisiklet desteği

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Başkanı Mahmut Özgener’in, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin ana arterlerine yapılan Bisiklet Yolu eleştirisine Küçük Kulüp Başkanı Emre Sarıgedik’ten destek geldi.

Dünkü İZTO Meclis toplantısında İzmir’in çeşitli noktalarında bisiklet yollarını hayata geçiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i isim vermeden eleştiren Başkan Özgener, “Yapılan bisiklet yolları trafik sıkışlığı getiriyor. Bence bisiklet kullanma alışkanlığı ve kültürü arttıkça bu yollar yapılmalı. Örneğin Odamızın dibinde bir bisiklet yolu fakat neredeyse bu yoldan geçen hiç bisikletli görmedim. Bu yolun trafiğe etkisi de olumsuz” diye konuşmuştu.

Özgener’in açıklamaları kentin yeni gündemini oluştururken Küçük Kulüp Başkanı Emre Sarıgedik, Mahmut Özgener’e destek verdiğini açıkladı. Vasıf Çınar Bulvarı’ndaki yol düzenlemesinin trafiği olumsuz etkilediğini savunan  Sarıgedik, “Vasıf Çınar Bulvarı; Şair Eşref Bulvarı ve Cumhuriyet Bulvarı gibi İzmir’in çok önemli iki yolunu birbirine bağlayan, oldukça kıymetli bir geçit gibidir. Üzerinde Atatürk Lisesi, Cumhuriyet Nevvar Salih İşgören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü’nü barındırdığı gibi bir başı Kültürpark Lozan Kapısı, diğer başı İzmir Ticaret Odası’dır. Bununla birlikte elbette İzmir’de sosyal hayatın önemli bir parçası olan kulübümüz Küçük Kulüp de, Fransız Kültür Merkezi ile birlikte bu bulvarın üzerinde yer almakta. Kurumsal kimliği olan bu kadar çok adresi barındıran bir alanda yapılacak düzenlemelerin ortak akılla yapılmış olmasını tercih ederdik. Bu sebeple İzmir Ticaret Odası Başkanı Sayın Mahmut Özgener’in Vasıf Çınar Bulvarı’ndaki bisiklet yolu eleştirisine katılıyoruz” dedi.


“HAYATI ZORLAŞTIRMAMALI”
İzmir’in Avrupa standartlarındaki yerine vurgu yapan Sarıgedik, “Bizler elbette bisikleti, bisikletliyi, karbon salınımı en düşük ve doğa dostu tüm ulaşım türlerini kucaklıyor ve destekliyoruz. Kentimizin Avrupa standartlarında bir bisiklet kenti olmasına yönelik İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni destekliyoruz. Fakat yapılan düzenlemelerde öncelikli maddelerin biri de hayatın olağan akışının sürdürülebilirliği olmalı. Bu sebeple bisiklet yollarına evet ama hayatı zorlaştırmaya hayır” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.