Yerelin Sesi

Otelcilerden Hükümete 6 İstek

Otelcilerden Hükümete 6 İstek
26 Mart 2020 - 16:34

Otelcilerden hükümete 6 istek

 

İzmir Otelciler Odası Başkanı Mehmet Gönen, Korona Virüsü salgını dünya ekonomisini ve Küçük Ölçekli İşletme Esnafını oldukça zorladığını belirtti. maktadır. Konaklama sektörünün de çok zor günler geçirdiğini vurlayan Başkan Gönen, hükümetten 6 istekte bulundu.

Her geçen gün artan salgının özelilkle de kiracı olan otel işletme sahiplerinin finansal olarak etkilendiğini belirten Başkan Mehmet Gönen, “Bu sebeple aşağıdaki önerilerimizi göz önüne alarak; Belediye Belgeli Otel İşleten esnafın yüreğine bir nebze olsa da su serpecek özel bir çalışma yapılması şehir otellerini rahatlatacaktır” dedi.

İŞTE 6 İSTEK
1- Küçük Ölçekli İşletme Esnafı’nın banka borçları 3 ay süreyle erteleme sağlandı. Devlet bankalarının yanında özel bankalarında erteleme yapmalı.
2- Çalışanın korunması ve yetişmiş insan gücünü kaybetmemek ve personellerimizi korumak amacıyla 6 ay istihdam desteği sağlanmalı.
3- Küçük Ölçekli İşletme Esnafı’nın SGK ve vergileri 3 ay değil, 6 ay muaf olmalı. Belediye Belgeli oteller iş yapamadığı için Mart ve Nisan ‘da ödenecek SGK Vergi ve Stopajlar da dahil edilmeli.
4- Kiracı olarak çalışan esnafımızın kiraları ötelenmeli.
5- Turizm Ajans Payı Vergisi yıl sonuna kadar alınmamalı.
6- Esnafa 0 faizli krediler verilmeli.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi