Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

OKUL KANTİNi GIDA SATIŞINDA YENİ DÖNEM

OKUL KANTİNi GIDA SATIŞINDA YENİ DÖNEM
283 views
02 Ocak 2019 - 11:22

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli,Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Okul kantinlerinde satılacak gıdalar ve bu gıdalarda kullanılacak Logo uygulaması ile ilgili protokole imza atttılar.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: “Bakanlıklarımızın iş birliği ile vardığımız mutabakatın adını da koyuyoruz. Okul gıdası logosuyla, enerji yoğunluğu yüksek ürünlerin tüketimini engelleyeceğiz. obeziteye karşı savaş açmış olacağız. Geleceğimizin garantisi evlatlarımızın da erken yaşta iyi beslenme alışkanlıklarını kazanmalarını sağlayacağız. İyi beslenme alışkanlıklarına uygun gıdaları da diğer ürünlerden ayırmayı amaçlıyoruz. Okul gıdası uygulamasıyla da 17 milyonu aşan öğrencinin gıdasının, sağlığının, eğitiminin güvenliğini kontrol altına almış oluyoruz. 17 milyon öğrencimiz 17 milyon aile demek aslında. Bu 17 milyon aile de Türkiye’nin neredeyse %80 i demek” dedi

“Okul Gıda Logosuz Ürün Satılmayacak”

Bekir Pakdemirli, uygulamaya bugünden itibaren geçileceğini, 2019-2020 öğretim yılından itibaren okul gıda logosu olmayan ürünlerin kantinlerde satışına izin verilmeyeceğini ifade etti.

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.