Yerelin Sesi

Oğlu İçin Oyuncak Yaptı Marka Oldu

Oğlu İçin Oyuncak Yaptı Marka Oldu
14 Mayıs 2019 - 14:20

Ev hanımı Müge Cücü’nün yaptığı tasarımlar ve yarattığı marka ile konsept tasarım dükkanları tarafından çokça aranan markalar arasına girdi. Oğlunun doğal oyuncaklarla oynamasını istemesi üzerine, ona oyuncak tasarlamaya başlayan Cücü bu durumun zamanla işe döndüğünü söyledi.

Asıl mesleği halkla ilişkiler olan Müge Cücü oğlu doğduktan sonra oğlunun doğal oyuncaklarla oynamasını istemesi üzerine ona oyuncak tasarlamaya başladı. Daha sonra işlerinin beğenilmesi üzerine tasarımlarını işe dönüştüren Cücü, “Bir süre sonra kendi markam olan “bymugecucu” ortaya çıktı. Bu zaman zarfında sadece oyuncakla kalmayıp tasarım ürünler de yapmaya başladım. Yaklaşık 3 senedir yarattığım markanın etrafında işlerimi geliştiriyorum ve daha da büyütüyorum” dedi.

‘Üretmek beni oldukça mutlu ediyor’

Türkiye’de konsept tasarım denilince akla gelen markalar tarafından oldukça ilgi gören Müge Cücü, bu sayede müşteri portföyünü oldukça genişletme fırsatı bulduğunu aktardı. Cücü, “ İstanbul, Ankara, Antalya gibi büyükşehirlerde faaliyet gösteren büyük girişimler yaptığım tasarımlara büyük ilgi gösteriyorlar. Yaptığınız bir işin ilgi görmesi ve takdir edilmesi inanılmaz bir motivasyon kaynağı. Üretmek beni oldukça mutlu ediyor” diye konuştu.

‘Benim gibi üreten birçok kadınla tanıştım’

Ev hanımlığının sadece ev işleri ile ilgilenmek olmadığının altını çizen Müge Cücü, kendi yaşadığı süreçte birçok üreten kadın ile tanıştığını sözlerine ekledi. Cücü, “Ev hanımlığı denilince akla hemen sadece ev işleri ve çocuk ile ilgilenen kadın kavramı geliyor. Ancak markamı oluşturduğum 3 yıllık süreçte benim gibi üreten birçok kadınla tanıştım. Daha önceden bu kadar olduğumuzu bilmiyordum. Kadınların özellikle ev hanımlarının üretim yapması beni çok mutlu ediyor. Ev hanımlığı demek üretmemek değildir. Tam tersine üreterek çoğalmaktır. Bizler üretip hem kendimize hem ailemize katkı sağlayarak geleceğe yatırım yapabiliriz” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi