Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Off-road tutkunları Afyonkarahisar’da bir araya gelecek

TÜRKİYE’NİN FARKLI ŞEHİRLERİNDE YAŞAYAN OFF-ROAD TUTKUNLARI, 28 ŞUBAT-2 MART TARİHLERİNDE AFYONKARAHİSAR’DA BULUŞACAK. TERMAL TURİZMİNİN YANI SIRA SAĞLIK, SPOR VE MOTOR SPORLARININ ÜSSÜ OLARAK ADRENALİN VE MACERA TUTKUNLARININ DİKKATİNİ ÇEKEN AFYONKARAHİSAR, DOĞADA ZOR KOŞULLARDA ARAÇ KULLANAN OFF-ROAD MERAKLILARINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK.

Off-road tutkunları Afyonkarahisar’da bir araya gelecek
33 views
09 Şubat 2021 - 12:56

Türkiye’nin farklı şehirlerinde yaşayan off-road tutkunları, 28 Şubat-2 Mart tarihlerinde Afyonkarahisar’da buluşacak. Termal Turizminin yanı sıra sağlık, spor ve motor sporlarının üssü olarak adrenalin ve macera tutkunlarının dikkatini çeken Afyonkarahisar, doğada zor koşullarda araç kullanan off-road meraklılarına ev sahipliği yapacak.

Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi ve Anadolu Motor ve Doğa Sporları Kulübü tarafından organize edilen birbirinden güçlü ve özel tasarlanmış off-road araçlarının yer alacağı ‘4×4 Afyon Gezisi’ düzenlenecek. 28 Şubat-2 Mart tarihlerinde Türkiye’nin farklı illerinden 25 off-road tutkunu, 4×4 Afyon Gezisi kapsamında ilk önce 3 bin yıllık tarihi yerleşim merkezleri, oyma kaya mezarları, kilise, kale ve kaya evlerin yer aldığı tarihi Ayazini Ören Yerine doğru direksiyon sallayacak. Off-road meraklıları, iki gün boyunca Afyonkarahisar’ın tarihi ve doğal güzelliklerinin yer aldığı rotayı takip edecek. 4×4 Afyon Gezisi boyunca, UNESCO’nun ‘Geliştirici Şehirler Ağı’na dahil ettiği gastronomi şehri Afyonkarahisar mutfağının birbirinden güzel lezzetleri off-road tutkunlarının beğenisine sunulacak.

Türkiye’nin farklı şehirlerinde yaşayan off-road tutkunlarını Afyonkarahisar’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek organizasyonun kentin tanıtımı için büyük fırsat olduğunu söyledi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.