"O yaz" Urla Bahane Kültür Mutfak ( BKM) Atölye Sahanesi'nde   - Yerelin SesiYerelin Sesi

6 Aralık 2021 - 06:17

“O yaz” Urla Bahane Kültür Mutfak ( BKM) Atölye Sahanesi’nde  

“O yaz” Urla Bahane Kültür Mutfak ( BKM) Atölye Sahanesi’nde  
Son Güncelleme :

11 Kasım 2021 - 9:01

reklam

“O yaz” Urla Bahane Kültür Mutfak ( BKM) Atölye Sahanesi’nde  

Bahri Karataş ( KHA)

İstanbul Alergo Sahne Tiyatrosu ‘O Yaz ‘ı , Urla’da hizmete yeni giren Bahane Kültür Mutfak Atölye Sahanesi’nde ilk tiyatro oyununu sergileyecek.

Alergo Sahne Tiyatrosu kurucusu Ayşegül Verdi, “İki gün tiyatro oyunumuzla istanbuldan izmire geliyoruz.13 Kasım’ da Ege Perla Mozart PSM Sahnesinde, 14 Kasım da ise Urla Bahane Kültür Mutfak Atölye Sahanesi’nde ‘O YAZ’ oyunumuzu sergileyeceğiz.Bir izmirli olarak prömiyeri izmir’de yapacak olmak büyük heyecan verici diye konuştu.

Urlaya yeni açılan bu sahnenin ilk oyunu olacak diye belirten Ayşegül Verdi, “Bizler istanbuldan geliyoruz. Hem sahnemizin ilk oyunu hem de tiyatromuzun yeni oyunu prömiyer heyecanı. Ben bir izmirli olarak kendi kaleme gelmekle gurur ve büyük heyecan duyuyorum.İzmir’in bize sahip çıkacağını yalnız bırakmayacağını biliyorum . Geçirdiğimiz bu bir buçuk yıl boyunca evlere kapandık kaldık . Hayatı bu kadar ertelemek yeter diye düşünüyorum . Bizler seyirciyi ve sahneyi çok özledik. Umarım seyirci de bizi özlemiştir ” dedi.

Oyun Sinopsis

ALLEGRO SAHNE

TiyatroSU

O YAZ ( Oyun/Tek Perde)

Bir aşk bir insana ne kadar zarar verebilir ki ? Peki ya sevmek susmak mıdır?

Gerçekler hep acıtır mı?

Sıradan bir kadın erkek ilişkisinden farklı bir sürü hikayenin içinde aşka bakış açınızı sorgulatan bir oyunla tiyatroSu İzmir’e geliyor. Gelin gerçekler aşka dahil mi ona karar verelim ?

Çetin Büyükakın ‘ın yazıp yönettiği, Ayşegül Verdi ve Işık Sam Saylav’ın hayat verdiği tek perdelik oyun bizlere bu soruyu sorduruyor .

Hayatımızı feda edecek kadar sevmek gerçekten aşk mı yoksa hastalık mı?

Seyirci 70 dakika boyunca nefessiz Dilek ve Enginin 5. Evlilik yıldönümlerinde yemek masalarına misafir olup neler yaşadıklarını seyrederken kendi ilişkilerini de sorgulamaktan geri kalmayacak ve oyunda beklenmedik bir sonla da bir çok soru işareti ile salondan ayrılacaktır.

Yazan /Yöneten

Çetin Büyükakın

 

Oynayanlar

AYŞEGÜL VERDİ

IŞIK SAM SAYLAV

 

Reji Asistanları

Setenay Kunter

Zeynep Başalan

 

Işık/Ses Tasarım

Onur Kutlu

 

Video / Fotoğraf

Işık Sam Saylav

Erdem Avcı

Serdar Yıldırım

Oyun Müzikleri

SİNA POLAT

FARUK PAKER

SP PRODÜKSiYON

YAPIM

ADAGIO YAPIM

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.