Yerelin Sesi

Nazım Hikmet 117. Doğum Gününde Bornova’da Anıldı 

Nazım Hikmet 117. Doğum Gününde Bornova’da Anıldı 
16 Ocak 2019 - 15:22

Nazım Hikmet 117. doğum gününde Bornova’da anıldı 

Nazım’ı Anma Gecesi’ne yoğun ilgi 

Nazım Hikmet 117. doğum gününde Bornova Belediyesi’nce düzenlenen organizasyonla anıldı. Bornova Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ve sanatçı Sema Moritz’in güçlü yorumuyla sahne aldığı Nazım’ı Anma Gece’sinde, Cumhur Bakışkan piyano, Fazıl Hakan Gürkan ise Çello ile Bornovalılara müzik ziyafeti sundu.  Ünlü oyuncu Derya Alabora’nın da Nazım Hikmet’in şiirleri ile renk kattığı geceye Bornovalılar yoğun ilgi gösterdi.

Türk dilinin ve dünya edebiyatının en büyük şairlerinden Nazım Hikmet, 117. Doğum gününde Bornova’da “Nazım’ı Anma Gecesi” ile anıldı. Bornova Belediyesi tarafından Bornova Kültür Merkezi içinde düzenlenen organizasyonda özgün yorumuyla Sema Moritz sahne alırken, sanatçıya  piyanoda Cumhur Bakışkan Çello’da da Fazıl Hakan Gürkan eşlik etti. Oyuncu Derya Alabora’nın da güçlü yorumuyla ünlü şairin şiirlerini seslendirdiği gece Bornovalılardan yoğun ilgi gördü. Salona dolduğu için ek sandalyeler getirilirken,ayakta kalan vatandaşlar da merdiven aralarına oturdu.

Nazım Hikmet anısına gerçekleşen gecede sahne alan Sema Moritz, Nazım Hikmet’in şiirlerinden bestelenen şarkılarla izleyicileri hüzün ve coşku arasında büyülü bir yolculuğa çıkardı. Hikmet’in “Herkes Gibisin”, “Ceviz Ağacı”,” Tahir ile Zühre”, “Hiroşimalı Küçük Kız” ” ve “Varna Türküleri” isimli şiirlerinden bestelenen şarkıları seslendiren sanatçıya izleyiciler de eşlik etti. Şarkı aralarında da ünlü Tiyatro Sanatçısı Derya Alabora’nın güçlü sesiye yorumladığı Nazım Hikmet şiirleri büyük beğeni topladı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi