Yerelin Sesi

Narlıdere’nin Kızlarına Ücretsiz Yelken Eğitimi

Narlıdere’nin Kızlarına Ücretsiz Yelken Eğitimi
02 Mart 2020 - 10:11

Narlıdere’nin kızlarına ücretsiz yelken eğitimi!

 

Narlıdereli kız çocuklarına ücretsiz yelken eğitimi vermek için çalışma başlatan Narlıdere Belediyesi İzmir Türk Koleji Yelken Kulübü ile protokol imzalandı. Eğitimlerin Mayıs ayında başlayacağı belirtildi. Başkan Ali Engin “Narlıderemizde denizden daha çok faydalanmak adına güzel bir projeyi hayata geçiriyoruz” dedi.

 

KIZ ÇOCUKLARI YELKEN İLE TANIŞACAK

Her yaşta ve her branşta sporu destekleyen Narlıdere Belediyesi,  ilçedeki kız çocukları için önemli bir projeyi hayata geçirdi. İzmir Türk Koleji Yelken Kulübü ile imzalanan protokol kapsamında, Mayıs ayından itibaren, Narlıdere’de ikamet eden kız çocuklarına, yaz boyunca, haftanın 3 günü yelken eğitimi verilecek. Kurslara 8-11 yaş aralığındaki kız çocukları katılabilecek. Eğitimler sonunda, katılımcılara başarı sertifikaları dağıtılacak. Kursiyerler devlet okullarına devam eden öğrenciler arasından seçilecek.

 

“NARLIDEREMİZE ÇOK YAKIŞACAK”

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin “Narlıdere bir deniz kenti. Denizden daha çok faydalanmak ve farkındalık yaratmak adına böyle bir projeyi hata geçirdik. Kız çocuklarımız artık yelken eğitimi alarak, spordaki hedeflerini bir üst seviyeye çıkartacak. Başta Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak olmak üzere emeği geçenleri kutluyorum. Bu işbirliği Narlıderemize çok yakışacak” dedi.

 

“ELİMİZDEN GELEN DESTEĞİ VERECEĞİZ”

İTK Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Yiğit Tatış ise “Yelkende marka bir kulüp olarak, Narlıdere Belediyesi ile böyle bir projenin içinde yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Narlıdere’nin çocuklarına katkı sunmak adına elimizden gelen desteği vereceğiz” diye konuştu.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi