Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Mustafa Sarıgül, DSP’den Şişli Adayı Oldu

Mustafa Sarıgül, DSP’den Şişli Adayı Oldu
267 views
30 Ocak 2019 - 13:07

Mustafa Sarıgül DSP’den aday oldu.

CHP’den istifa eden Mustafa Sarıgül, DSP’den Şişli Belediye Başkan Adayı oldu.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ile yaptığı görüşmenin ardından açıklama yapan Mustafa Sarıgöl,

“Şişli’de yaşayan yurttaşlarıma söz verdim. Şişli’ye hizmet etmek için kararlıyım. Yolumuza, siyasi nezaketi hayatının merkezine koyan dürüst.cesur Ecevit’in kurmuş olduğu DSP’de devam edeceğim” dedi.

Mustafa Sarıgül, Şişli Belediye Başkan adaylığı ile ilgili olarak sosyal medya hesabından şu mesajı yayınladı:

31 Mart yerel seçimlerine tam 2 ay kaldı; geceleri saymazsak 1 ay!

Geçen hafta, hem yerel seçimlere yönelik, hem de Cumhuriyet Halk Partisi üst yönetiminin yerel seçimler öncesi aday belirleme sürecine yönelik görüş, eleştiri ve önerilerimi kamuoyu ile paylaşmıştım. Sadece bu açıklamamdan sonra bile, Cumhuriyet Halk Partisi’nde yaşananlar -ne yazık ki- haklılığımızı bir kez daha ortaya koydu. Ben yıllardır siyasetin içindeyim. Dağlara taşlara “Umudumuz Ecevit” yazarak CHP Gençlik Kollarında yetiştim. Siyasetin büyük ustalarından çok şey öğrendim. Çok seçimler yaşadım. Her seçim önemliydi ama bu yerel seçimler hepsinden çok.. çok daha önemli. Ben tam dört yıldır Şişli’de yerel seçimlere hazırlanıyorum. Cumhuriyet Halk Partisi yönetimi, seçimlere iki ay kala hala adaylarını belirleyemedi. Parti üst yönetimi, iktidar olma iddiasını inandırıcı biçimde ortaya koyamıyor. Bugüne kadar Cumhuriyet Halk Partisi’nde tüm yaşananlara, Ecevit ve arkadaşlarından aldığım… öğrendiğim “siyasi nezaket” kuralları içinde yaklaştım.

Bugüne kadar sessiz kalmam parti terbiyemden gelir; farkında olmadığımdan değil.

Cumhuriyet Halk Partisi’ne değil…

Partili yurttaşlarıma asla değil…

Cumhuriyet Halk Partisi yönetimine kırgınım, tepkiliyim.

Yıllarımı verdiğim Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ettim.

Şişli’ye hizmet verme sözüm var. Sözümün sonuna kadar arkasında durmak için gerekeni yapacağıma Şişli’de yaşayan yurttaşlarıma söz verdim. Bugün kırgınlıklarımın yerini umut ve daha çok çalışma heyecanı aldı.

Yurttaşlarımın yüzdeyüzünü kucaklayacak ve ötekisi olmayan bir Şişli için daha çok çalışacağımız iki ayımız var. Şişli’ye hizmet etmek için kararlıyım; Anketler Şişlili yurttaşlarımın büyük özlemini gösteriyor… Şişlili yurttaşlarım bizi göreve çağırıyor!

Biz dört yıldır arkadaşlarımızla gece gündüz çalışıyoruz, projelerimiz hazır. Zaman hızla geçiyor: artık önümüze bakmamız… önümüzdeki iki ayda gece gündüz çalışmamız lazım. Yolumuza, siyasi nezaketi hayatının merkezine koyan…dürüst, cesur Ecevit’in kurmuş olduğu DSP’de devam edeceğim. Yanında olmaktan, dağlara taşlara adını yazmaktan onur duyduğum Ecevit’in DSP’sinde halkıma hizmet vermeye devam edeceğim. Hareketinin gücünü inançlara saygılı laiklikten alan DSP’nin hızla toplumda umut olması için, DSP Genel Başkanı Sayın Önder Aksakal liderliğindeki DSP’ye bütün desteğimi vereceğim.

Sayın Ecevit’in dediği gibi;

“Emeğe Eylem,

Eyleme Yürek,

Yüreğe SEVGİ

Ne de güzel UYMUŞ”

Çalışa çalışa kazanacağız!

Birlikte sevgiyle kazanacağız!

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.