Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

MUHİTTİN SELVİTOPU;”BİZİM ÖNCELİĞİMİZ KADINLARDIR”

MUHİTTİN SELVİTOPU;”BİZİM ÖNCELİĞİMİZ KADINLARDIR”
322 views
22 Aralık 2018 - 14:19

 KADINLARIN TOPLUMSAL YAŞAMIN İÇİNDE YER ALMASI 

İlçede kadınlara yönelik çalışmalarla beğeni toplayan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, en son Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyi’nin “Yerel Yaşamda Kadın – Erkek Eşitliği” sözleşmesine imza atarak büyük takdir toplamıştı.Kadınların toplumsal yaşamının içinde yer almasını özellikle isteyen Başkan Selvitopu, bu kez de Kadınların Gücü Kültür Eğitim Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin (KADGÜÇ) düzenlemiş olduğu “Kadınlar Şöleni”ne katıldı.

Dernek Başkanı Kerime İlgezdi ve üyelerinin ev sahipliğinde ikincisi düzenlenen kadın şölenine ayrıca CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, siyasi parti ilçe kadın kolları temsilcileri, kadın sivil toplum dernekleri de katıldı.

Kadının bulunduğu yerde saygı vardır

Şölende konuşan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu burada kadınlarla bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, yerel yönetim olarak yaptıkları tüm çalışmalarda ayrımsız hizmet vermeye çalıştıklarının altını çizdi. “Kadının bulunduğu yerde saygı vardır” diyen Başkan Selvitopu “Belediye olarak da bizim önceliğimiz kadınlardır. Özellikle semt merkezlerindeki uygulamalarda bunu ön plana çıkarmaya çalışıyoruz. İnşallah Karabağlar’da kadınların etkilerini daha fazla arttırırız” diye konuştu

Sertifikalarını verdi

Konuşmanın ardından kadınların haklarını bilmeleri ve öğrenmeleri amacıyla düzenlenen “Kadının İnsan Hakları” konulu eğitimi alan ve başarılı olan kadınların sertifikalarını Başkan Muhittin Selvitopu verdi. Selvitopu, “Kadınlara ne kadar fırsat verilip toplumun içinde olurlarsa biz de o derece gelişiriz.” diyerek sertifika alan kadınları tebrik etti.

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.