Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Muğla, 5 Günde 12 Bin Maske Üretti

Muğla, 5 Günde 12 Bin Maske Üretti
548 views
06 Nisan 2020 - 12:23

Muğla, 5 günde 12 bin maske üretti

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle vatandaşların yoğun olarak talep ettiği koruyucu maskeleri üretimine başlayarak 5 günde 12 bin maske üretti. Üretilen maskelerin 2 binin ise 30 vatandaş evindeki makinelerde yaptı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, market, pazar yerleri ve toplu ulaşım araçları gibi insanların kalabalık olarak bulunduğu yerlerde maske kullanımının zorunlu hale getirilmesinin ardından maske üretimine başladı. Üretim atölyesinde incelemelerde bulunan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, yetkililerden bilgi aldı.

2 BİN ADEDİ VATANDAŞTAN
Üretilen maskelerin dağıtımının başladığını belirten Gürün, “Bugün itibariyle 5 günü geride bıraktık. Bu güne kadar yaklaşık 12 bin adet maske üretimi gerçekleştirildi. Üretilen bu 12 bin maskenin 2 bin adetini evinde dikiş makinası olan 30 vatandaşlarımız evde üretti; üretmeye de devam ediyorlar. Tamamladıkça da bize maskelerini gönderiyorlar” şeklinde konuştu.

“ÖNCE DEZENFEKTE EDİLİYOR”
Başkan Gürün, herkesin evde kalarak koronavirüse karşı mücadele etmesi gerektiğini belirterek, “Vatandaşlarımızın bize destek veriyor olması bu salgına karşı verilen mücadeleler arasında çok önemli rol oynuyor. Vatandaşlarımızın ürettiği maskeler belediyemize geldikten sonra dezenfekte makinasından geçiyor. Daha sonra toplu taşıma araçlarında, pazar yerlerinde vatandaşlarımıza dağıtılıyor” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.