Mordoğan Cazibe Merkezi Oluyor! - Yerelin SesiYerelin Sesi

6 Aralık 2021 - 00:12

Mordoğan Cazibe Merkezi Oluyor!

Mordoğan Cazibe Merkezi Oluyor!
Son Güncelleme :

03 Kasım 2021 - 12:22

11 views
reklam

Mordoğan cazibe merkezi oluyor!

İzmir’in Karaburun İlçesi Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan ,Mordoğan’ı daha cazib hale getirecek olan projeleri açıkladı.

Başkan Erdoğan, hemşerilerine hazırlanan projelelerin müjdesini verdi.

İlkay Girgin, “Yoğun geçen altyapı çalışmaları sonrasında, Mordoğan’ımızda vatandaşlarımızın denizle daha fazla buluşmasını sağlayacak, cazibe merkezi yaratacak projemizin müjdesini sizlerle paylaşmak istiyorum. İzmir Büyükşehir Belediyemizin tasarımı üzerine çalıştığı “Mordoğan Kıyı Meydanı ve Nergis Sahnesi Peyzaj Tasarım Projesi”nde son aşamaya gelmiş bulunuyoruz ” dedi.

Proje kapsamında yer alan “Atatürk ve Çocuklar” heykelimiz ile çevre alan düzenlemesinin açılışını 29 Ekim kutlamalarımıza yetiştirmek için büyük bir çaba sarf ettiklerini belirten Erdoğan , “Heykel alanının çevresini Meydan Projesi kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesi ile beraber gerçekleştirdik.Heykeltraş Onur Kocaer tarafından hazırlanan “Atatürk ve Çocuklar Heykeli”, meydan projemiz hayata geçtiğinde ölçek ve alana uyum olarak sizlerin beğenisini çok daha fazla kazanacak.

Heykelimizin alt kaidesi de en kısa sürede tamamlanarak, yaklaşık 40 cm daha yükselecek.Meydan projemiz; özellikle nüfusumuzun çok yoğun olduğu yaz aylarında, kamusal alan kullanımlarını zenginleştirmeyi, denizle olan ilişkilerini kent merkezinde bulunan kumsal ve balıkçılık faaliyetlerine paralel işlevlerle yeniden kurgulamayı hedefliyor.Buradan hareketle projemizin Kıyı Meydanı kısmında; oturma, güneşlenme gibi çeşitli kullanımlara imkan veren kıyı kronmanı, Atatürk Anıtı ve tören alanı, ağaç altı oturma mekanları, kumsala iniş rampası ve su sebilleri bulunacak” dedi.

Balıkçı mezatımızın bulunduğu bölümde tasarlanan etkinlik mekanında ise konser, tiyatro, açık hava sineması gibi kültür-sanat etkinliklerimizi yapacağımız “Nergis Sahnesi” bulunacağını vurgulayan Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan,

“Yine projemiz kapsamında; halihazırda alanda bulunan araç ve yaya köprüleri yeni tasarımın bir parçası olarak yeniden ele alınacak.

2022 yaz mevsimine yetiştirmeyi planladığımız yeni projemiz tamamlandığında Mordoğan Mahallemiz, bir kent hafızası oluşturacak kadar uzun yıllar kalıcı olacak, yeni kullanımlara da imkân sağlayacak.Projemizin şimdiden Mordoğan’ımıza hayırlı olmasını diliyorum.Bu vesile ile projemizin en önemli parçası olan ve Cumhuriyet coşkumuza yetiştirdiğimiz Atatürk ve Çocuklar heykelinin açılışına katılan tüm hemşehrilerimize de bir kez daha teşekkür ediyorum”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.