Yerelin Sesi

‘Model Ayvalık’ Gurmet Üssü Olacak

‘Model Ayvalık’ Gurmet Üssü Olacak
508 views
17 Haziran 2020 - 15:52

‘Model Ayvalık’ Gurmet Üssü Olacak

 

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Ayvalık için çeşitli projeler geliştirdiklerini açıkladı. Kentin gastoromisiyle son derece başarılı olduğunu söyleyen Başkan Ergin, “Uluslararası Gourmet Destinasyonlar Derneği ile iluslararası alanda tanınmış gurmeleri farklı etkinliklerde ilçemizde bir araya getireceğiz. Ayrıca dünyanın ilk ‘GourmetKids’ buluşmasını yakında Ayvalıkta başlatacağız” dedi.

Dünyayı kasıp kavuran korona virüs tehlikesini hiçbir vaka yaşamadan atlatan Balıkesir’in turistik ilçesi Ayvalık yeni sezona “Model Ayvalık” sloganıyla hazırlanıyor. Yeni modelin tanıtımı Ayvalık Belediyesi iştirakleri arasında yer alan Paşa Restaurant’ta gerçekleştirildi. Basın toplantısına Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Uluslararası Gurme Destinasyonları Derneği Başkan Yardımcısı Hüseyin Baraner, Ayvalık üzerine çok sayıda basılı eserleri bulunan Prof. Dr. Ayhan Gökdeniz ile gazeteciler katıldı. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, önümüzdeki günlerde pandemi krizinin izin vermesi durumunda geniş katılımlı bir çalıştay düzenleyerek ‘Model Ayvalık’ hakkında herkesin fikrini alacaklarını söyledi.

SAĞLIK, SANAT, LEZZET DİYARI
Uluslararası medya kuruluşları ve seyahat acentaları ile çok sıkı iş birliği içerinde Ayvalık’ı bir zindelik, sağlıklı yaşam, tarih, sanat, doğal ürünler ve lezzet diyarına dönüştüreceklerini vurgulayan Başkan Ergin, farklı ve davetkâr bir destinasyon yaratacaklarını vurguladı. İlk etapta Uluslararası Gourmet Destinasyonlar Derneği ile varlıklı olup kültür, sanat ve tat amacıyla seyahat edenlere yönelik “Antiqueroutes & Gourmetline” kapsamında önemli etkinlikler düzenleneceğini belirten Başkan Ergin, çocuklara yönelik olacak dünyanın ilk GourmetKids buluşmasını da yakında Ayvalık’ta başlatacaklarını kaydetti.

DEĞİŞEN TERCİHLERE HİTAP EDECEK
Amaçlarının turizm sektörü ile el ele kalıcı projelere imza atmak olduğuna değinen Başkan Ergin şöyle konuştu: “Belediyemiz, geleceğin yeni yaşam biçimleri, tüketici profilleri ve talepleri doğrultusunda değişen ve gelişen dünyamızda Model Ayvalık anlayışıyla turizm sektörüyle kalıcı projelere imza atmakta. Günümüzde de Zinde ve sağlıklı yaşamın altyapısı oluşturan sağlıklı beslenme yeni yaşam tarzının önemli bir parçası haline dönüşüyor.

HÜSEYİN BARANER KOORDİNE EDECEK
2021 için önemli projeleri başlatacağız. Uluslararası Gourmet Destinasyonlar Derneğimiz ile ‘Antiqueroutes & Gourmetline’ kapsamında önemli etkinlikler düzenleyeceğiz. Türk turizminde ürün çeşitliliği geliştirme doğrultusunda oluşan farklı müşteri taleplerine “Model Ayvalık” olarak nitelikli cevap vereceğimize inandığımız çalışmalarımızı uluslararası alanda tanınmış turizmci Hüseyin Baraner koordine edecek. Ayrıca belediyemiz bünyesindeki Uluslararası Ayvalık Gurmet Destinasyonlar Derneği masası ile her türlü soru ve iş birliği taleplerinizi iletebilirsiniz.”

PARAMETRELER ‘AYVALIK’ DİYOR
Uluslararası Gurme Destinasyonları Derneği Başkan Yardımcısı Hüseyin Baraner de dünyada tüm parametlerin Ayvalık’ı işaret ettiğini belirtti. Baraner, özellikle Avrupalı turistler için Ayvalık’ın herkesin aradığı ve her şeyi bulabildiği bir adres olacacağının altını çizdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.