Yerelin Sesi

Minibüsçüler Zammı Uygulamayacak

Minibüsçüler Zammı Uygulamayacak
31 Mayıs 2020 - 19:14

Minibüsçüler Zammı Uygulamayacak

 

Haber: Bahri KARATAŞ

İzmir’de korona virüsü önlemleri kapsamında araç kapasitesinin yarısı kadar yolcu taşıyabilen minibüslerin zarar etmesinin önlenmesi amacıyla tarife ücretlerine yüzde 25 zam yapıldı. Bir çok hatta çalışan dolmuş sahipleri, yapılan bu zammı uygulamayacaklarını açıkladı.

İzmir’de corona virüs salgını nedeniyle birçok önlemler alınırken, toplu taşıma araçlarında araç kapasitesi yüzde 50 oranında azaltılmıştı. Kentte yolcu taşımacılığı yapan minibüsçüler, araç kapasitesinin yarısı kadar yolcu taşıdıklarından zarar ettiklerini belirterek, tarife ücretlerinde değişiklik yapılmasını istemişlerdi. Bunun üzerine minibüslerin tarife ücretlerine yüzde 25 zam yapıldı. Yapılan zam ile birlikte tarife fiyatları ortalama 1 lira arttı. Şehir içi indi-bindi fiyatının 4,5 lira olarak güncellendiği öğrenildi.

Şehir içinde çalışan bazı minibüs hatlarının sahipleri yapılan zammı uygulamayacaklarını açıkladı. OOsmangazi – Işıkkent, Buca Koop- Gıda Çarşısı, Oyak sitesi – İnciraltı ve Buca- Gaziemir dolmuş sahipleri, “Bu zor günlerde bizde vatandaşımızın yanındayız. Dolmuş durakları olarak biz de zammı uygulamayacağız. Allah bu zor günlerde hepimizin yardımcısı olsun” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi