Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Milletvekili Savaş: Atatürk’ün emaneti Cumhuriyetimize sahip çıkmak ve hedeflerimize ulaşmak için var gücümüzle çalışacağız.

AK PARTİ AYDIN MİLLETVEKİLİ TBMM KİT KOMİSYONU BAŞKANI MUSTAFA SAVAŞ, 10 KASIM, ATATÜRK’ÜN VEFATININ 82. YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA YAYINLADIĞI MESAJDA, “GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN KURDUĞU VE BİZLERE EMANET ETTİĞİ CUMHURİYETİMİZİ TAM BAĞIMSIZ OLARAK İLELEBET MUHAFAZA EDECEK; DAHA İLERİYE TAŞIMAK VE 2023, 2053 VE 2071 HEDEFLERİMİZE ULAŞMAK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ” DEDİ.

Milletvekili Savaş: Atatürk’ün emaneti Cumhuriyetimize sahip çıkmak ve hedeflerimize ulaşmak için var gücümüzle çalışacağız.
66 views
09 Kasım 2020 - 16:30

AK Parti Aydın Milletvekili TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, 10 Kasım, Atatürk’ün vefatının 82. yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi tam bağımsız olarak ilelebet muhafaza edecek; daha ileriye taşımak ve 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize ulaşmak için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Vefatının 82’inci yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu, ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü hürmetle, minnetle ve rahmetle andığını belirten AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, istiklal mücadelemize önderlik etmiş; feraseti, azim ve kararlılığıyla milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirerek milli mücadele kahramanlarımızla birlikte dünya tarihinde eşine az rastlanan, destansı bir zafere imza atmıştır. Aziz milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 1919’da başlayan milli mücadelemizde büyük fedakârlıklarla, cansiperane bir şekilde vatan topraklarımıza sahip çıkmış; bu büyük zaferimizi 1923’te Cumhuriyeti kurarak taçlandırmıştır” dedi.

“Cumhuriyeti sahip çıkmak hedeflere ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve kahraman ecdadımızın tarihe bıraktığı unutulmaz izlerin bugün de yollarını aydınlattığını belirten Savaş, açıklamasının devamında “Ecdadımızın emaneti olan bu inanç ve kararlılıkla, istiklal ve istikbal mücadelemiz, bugün de her türlü saldırı ve zor koşullara karşı devam etmektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi tam bağımsız olarak ilelebet muhafaza edecek; daha ileriye taşımak ve 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize ulaşmak için var gücümüzle çalışacağız.

Bu duygu ve düşüncelerimle, vefatının 82. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanımız için fedakârca mücadele eden kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle anıyorum” ifadelerine yer verdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.