Yerelin Sesi

MHP’li Olcay Kılavuz’dan CHP’li Özgür Özel’e Yumruklu Saldırı!

MHP’li Olcay Kılavuz’dan CHP’li Özgür Özel’e Yumruklu Saldırı!
10 Haziran 2020 - 5:52

MHP’li Olcay Kılavuz’dan CHP’li Özgür Özel’e Yumruklu Saldırı!

 

Gelen son dakika bilgisine göre Meclis’te çıkan kavgada MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’e yumruklu saldırıda bulundu.

Meclis’te çıkan kavgada CHP ve MHP’li vekiller birbirlerine girdi.

Mahalle bekçileriyle ilgili kanunun görüşüldüğü sırada CHP’li isimlerin milletvekilliği kaldırılan Enis Berberoğlu için yavaşlatma eylemi yapıldığı öğrenilirken, MHP’lilerin “Genel başkanımız Devlet Bahçeli varken böyle bir şey yapamazsınız” diyerek tepki gösterdiği ve olayların büyümesi üzerine MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’e yumruk atma girişiminde bulunduğu öğrenildi.

Halk TV canlı yayınına telefonla bağlanan Özgür Özel, kendisine saldırarak konuşmasını engellemeye çalışan ismin MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz olduğunu ifade etti.

ÖZEL: SÖZLE YENEMEYİNCE KABA KUVVETE BAŞVURDULAR
Özel, Halk TV canlı yayınında şu ifadeleri kullandı: Herhangi bir yaralanma ya da önemli bir şey yok. Ancak şöyle bir gerçek var; bugün, geçen hafta yaptıklarının bedelini ödedi Ak Parti ve MHP. Sayıştay seçimi sırasında milletvekillerimizin kabinlere girip Enis Berberoğlu’nu düşünerek oy kullanmaları, süreyi 45 dakikadan 4 saate çıkardı. Bunun üzerine önergelerdeki konuşma hakkımızı elimizden almaya kalktılar. Buna itiraz edip, oturuma ara verdirtip içeriye doğru giderken , daha sonradan MHP Milletvekili Olcay Kılavuz olduğunu öğrendiğimiz kişi, arkadan gelerek yüzüme doğru yumruk atmaya çalıştı. Ben kendisini görmedim. Daha sonra da bizim milletvekilimiz, bana saldırdığını görüp kendisinin yüzüne karşı ona mani olacak gerekli müdahaleyi yaptı. Hafif bir darbe aldım ama daha sonra aktarıldığı kadarıyla Olcay Bey’in ciddi bir yaralanması olmuş. Benim gözlüğümü yere düşürecek bir sarsıntı oldu ancak arkadaşlar daha sonrasında bu kalleşçe yapılan saldırıyı püskürttüler. Bunlar Mecliste olmaması gereken şeyler ama sözle yenemeyince kaba kuvvete başvuran bir anlayış var. Böyle olmasını istemezdik ama arkadaşlarımız hak edilen düzeyde cavabını verdiler.

TUNCAY ÖZKAN: VANDALLIĞA TAVİZ VERMEYECEĞİZ
Saldırıya dair Twitter hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösteren CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan da “T.B.M.M’nde konuşma hakkını kısıtlamaya direnen ve özgürlüğü savunan grup başkan vekilimiz Özgür Özel’e arkadan saldıran vandallığa karşı asla taviz vermeyeceğiz. Meclis sorunlarımızı konuşacak. Çözüm arayacak. Çalışacak. Asla yılmayacağız” ifadelerini kullandı.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.