Yerelin Sesi

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin: “Yeni bir açılım halinde MHP’nin tavrı nettir”

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin: “Yeni bir açılım halinde MHP’nin tavrı nettir”
16 Mayıs 2019 - 8:41

YERELİN SESİ/ İZGEN GÖKÇE

Milliyetçi Hareket Partisi İzmir İl Başkanı Veysel Şahin dün basın mensuplarıyla bir araya geldiği iftarda ülke gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu.

MHP İzmir İl Başkanlığı’nın dün basın mensuplarıyla bir araya geldiği iftarda İzmir gündeminden Türkiye gündemine bir çok konu konuşuldu. Başkan Veysel Şahin konuşmasına, seçim sürecinde emek harcayan bütün teşkilat üyelerine ve basın mensuplarına teşekkür ederek başladı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin tekrarına ilişkin gelen soruları cevaplayan Şahin, MHP’nin neden iktidar olamadığına yönelik gelen soruya ise, “MHP olarak Türk Milleti’ne kendimizi iyi anlatamadık. Ama yılmayacağız, direnmeye devam edeceğiz. Bu zamana kadar çok zaferler elde ettik. Ama kendimizi Türk Milleti’ne daha iyi anlatacağız. Biz kişisel hiçbir şey için burada değiliz, kızıl elmamız Milletimize hizmet etmektir” diye yanıtladı.

‘Vatanı ve Milleti İlgilendiren Her Konuda…’

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e adaylık sürecinde MHP’nin tepkisinin hatırlatılması ve Tunç Soyer’le bir araya gelir misiniz sorusu üzerine, “İzmir’i, vatanı ve milleti ilgilendiren her konu için bir araya gelebilirim” ifadelerini kullandı.

‘Yeni Bir Açılım Söz konusu olursa MHP’nin Tavrı Nettir’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, PKK Terör Örgütü Lideri Abdullah Öcalan’ın avukatlarıyla görüştürülmesi gerektiğine ilişkin yaptığı açıklamanın hatırlatılması üzerine, “Sayın Genel Başkan ne dediyse doğrudur” şeklinde karşılık veren Şahin, AK Parti’nin yeni bir açılım hamlesi halinde MHP’nin tavrının ne olacağı sorusuna ise”MHP’nin tavrı bu konuda nettir. Böyle bir soru sorulması bile tuhaf” diye karşılık verdi.

Meral Akşener’e Amerika Göndermesi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in bu haftaki grup toplantısında, YSK’nın İstanbul kararına ilişkin, “Millet iradesini gasptır, ikinci bir 28 Şubat’tır’ ifadeleri hakkında ne düşündüğü sorulan Başkan Şahin, “Hiçbir şey düşünmüyorum, acıyorum. Bu açıklama Amerika’dan yapılmadı mı?” şeklinde karşılık verdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi