Yerelin Sesi

Menderes ve Çiğli’de ‘Eve Hizmet’ Başladı

Menderes ve Çiğli’de ‘Eve Hizmet’ Başladı
23 Mart 2020 - 9:37

Menderes ve Çiğli’de ‘Eve Hizmet’ Başladı

Menderes ve Çiğli Belediyeleri tarafından Koronavirüs’e karşı 65 yaş ve üzeri vatandaşlar içineve hizmet dönemi başlatıldı. Menderes’te haftanın her günü 16 ekiple yaşlıların eve hizmet götürürken Çiğli Belediyesi de, Yaşlı Destek Hattı’nı devreye soktu.

16 EKİP, GÜNDE 13 SAAT HİZMET VERECEK
Menderes Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışma kapsamında kurulan 16 kişilik özel ekip, haftanın 7 günü saat 09.00-22.00 arasında vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya başladı. Belediyenin 0232 700 00 00 telefon numarasını arayan vatandaşların, market alışverişleri ve eczane alışverişleri başta olmak üzere zorunlu ihtiyaçları belediyenin özel ekibi tarafından karşılanacak.

“ARASINLAR GETİRELİM”
Çalışmayla ilgili bilgi veren Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, “Koronavirüs’e karşı başlattığımız mücadelemiz sürüyor. Sokağa çıkmasına kısıtlama getirilen vatandaşlarımız için özel bir ekip kurduk ve onların tüm ihtiyaçlarını belediye olarak biz karşılıyoruz. Onlardan tek isteğimiz evde kalmaları. Bizi arasınlar ihtiyaçlarını söylesinler, onlar için yerine getirelim” dedi.

YAŞLI DESTEK HATTI” DEVREDE
Çiğli Belediyesi de kurduğu “Yaşlı Destek Hattı” ile 65 yaş üstü vatandaşların evlerine ihtiyaçlarını götürmeye başladı. Belediyenin 386 42 06 / 386 42 09 ve 376 55 49 numaralı “Yaşlı Destek Hattını” arayan yaşlıların evden dışarı çıkmalarını gerektiren işlerini oluşturulan belediye ekipleri gerçekleştiriyor.

“BİR TELEFON KADAR YAKINIZ”
Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ise, vatandaşa bir telefon kadar yakın olduklarını söyleyerek, “Koronavirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkma yasağı getirilen 65 yaş üstü vatandaşlarımızın evlerinde geçireceği bu süreçte mağdur olmamaları adına Yaşlı Destek Hattı hizmetini başlattık. Belediyemizle irtibata geçen kıymetli büyüklerimizin ihtiyaçlarını oluşturduğumuz ekiplerimiz aracılıyla karşılıyor ve evlerine bırakıyoruz” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi