Yerelin Sesi

BAŞAK; ”ANLAYIŞIMIZ HALKÇI BELEDİYECİLİK”

BAŞAK; ”ANLAYIŞIMIZ HALKÇI BELEDİYECİLİK”
15 Kasım 2018 - 14:52

Kentsel Dönüşüm için Mehmet Şakir Başak 

CHP Karabağlar Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Şakir Başak’ın saha çalışmalarına yeni durağı Bitlisliler Derneği oldu. Mehmet Şakir Başak’ın çalışmalarını ve projelerini anlattığı buluşmada ilçede en büyük sorunun çarpık kentleşme ve trafik olduğu ifade edildi.

Bitlisliler Derneği’nin konuğu olan Mehmet Şakir Başak kentsel dönüşüm üzerine gelen sorulara, Türk Mimar ve Mühendisler Odaları Birliği’ne bağlı (TMMOB)  Şehir Plancıları Odası uzmanlarıyla detaylı bir çalışma yaptıklarını aktardı. Şehir plancılarıyla birlikte hazırladıkları Karabağlar’ın Kentsel Dönüşüm Projesi ile hedeflenen dönüşümün sadece yeni binalardan ibaret olmadığına vurgu yapan Başak, “Çocukların güvenle oyun oynayacağı parklardan, gençlerin gelişimlerine katkı sağlayacak donatı alanlarına, ailelerin rahatlıkla zaman geçireceği sosyal merkezlere kadar her şey düşünüldü, engelli ve yaşlı vatandaşlar içinse sosyal içermenin sağlanacağı kompleksler hazırlanacak.” dedi.

Anlayışımız halkçı belediyecilik

Başak: “Karabağlar’ın sorunlarına kısa vadeli çözümler üretmek değil, yüz yıl sonraki geleceğini tasarlamak istiyoruz. Hedefimiz her seçim dönemi yapboz tahtasına dönen kaldırım taşları döşemek değil, sağlam alt yapı ile kurulmuş geleceğin şehir merkezi inşaa etmektir. Bunu da kendi kafamıza göre değil işin uzmanlarıyla ve bölgede yaşayan halk ile karar vereceğiz.” İfadeleriyle katılımcı, ortak akıl ve uzlaşı kültürüne verdiği önemi dillendirdi.

Hizmetin halk için olduğuna dikkat çeken Başak: “Halkçı belediyecilikte hiç kimse ötekileştirilemez. Başkan halka eşit hizmet götürür. Yoksul mahallelere pozitif ayrımcılık yapar. Kenti; kültür, sanat ve spor dünyası ile buluşturmak, birlikte yaşama kültürünü kurumsallaştırmak esastır.” şeklinde konuşan Karabağlar aday adayı halkçı anlayışın ancak Cumhuriyet Halk Partisi ile mümkün olduğuna vurgu yaptı.

Bitlislilerden tam destek

Buluşmada yer alan Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Adayı Murat Keleş ise çalışmayı seven halkçı belediye başkanı ve meclis üyeleri ile hedeflenen Karabağlar ilçesinin hayal olmadığını ifade etti.

Bitlisliler Derneği üyeleri çalışmalarını ve projelerini dinledikleri Başak’a destek olacakları sözünü verdi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi