Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Mehmet Özhaseki; “Ben Değil, Biz Olarak Yöneteceğiz”

Mehmet Özhaseki; “Ben Değil, Biz Olarak Yöneteceğiz”
255 views
02 Ocak 2019 - 10:39

 

Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen “Ankara Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Programı”nda konuştu.

“Ankara’yı daha yaşanabilir, çevreye duyarlı bir şehir haline getireceğiz”

Özhaseki, kendisini büyükşehir belediye başkan adaylığı görevine layık gören Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

Ankara’nın ilçelerinde aday gösterilen diğer AK Partili ve Cumhur İttifakı adaylarını tebrik eden Özhaseki, “Ankara’yı birlikte en iyi yerlere taşıyacağımız ve yöneteceğimiz sözünü buradan ifade ediyorum.” dedi.

Özhaseki, konuşmasında, daha önce görev yaptığı 21 yıllık büyükşehir belediye başkanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı dönemine işaret ederek, “Şimdi bu birikimi, Ankara’ya, ebedi başkentimize aktarmak, tecrübemizi gazi şehrimize sunmak için, kutlu bir yola çıkıyoruz.” diye konuştu.

“Ben değil, Biz olarak yöneteceğiz”

Yapacakları çalışmalarda Ankaralıların taleplerini göz önünde bulunduracaklarının altını çizen Özhaseki, şunları söyledi:

“Atacağımız her adımda, yapacağımız her işte bu şehrin güzel insanlarıyla istişare edeceğiz. Her türlü çalışmamızda Ankaralı vatandaşlarımızın ne dediğine bakacak, talep ve önerilerine daima başvuracağız. Siyasi görüşüne bakmadan, dinine, diline, mezhebine, meşrebine bakmadan Ankara’yı ‘Katılımcı Belediyecilik’ anlayışıyla, ‘Ben’ değil, ‘Biz’ olaraky öneteceğiz. Ankara’yı daha yaşanabilir, çevreye duyarlı, enerji verimli, ihtiyaçlara cevap veren, kültürel dokumuza uygun, yatay mimari merkezli ve gelecek nesillerin gıpta ile baktığı bir şehir haline getireceğiz.”

Projeler Perşembe günü açıklanacak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için isminin açıklanmasının ardından 30 kişilik bir ekiple çalışmaya başladıklarını ve önemli konuları tespit ettiklerini belirten Özhaseki, “Ankara’da yaşayan hemşehrilerimiz bizlerden ne istiyor, ne tür hizmetler bekliyor, bunları araştırdık. Şehrin akil insanlarıyla konuştuk, üniversitelerdeki hocalarımızla istişare ettik, mahallelerdeki vatandaşlarımızla görüştük. Ankara’nın geleceğini herkesle birlikte değerlendirdik.” dedi.

Özhaseki, çalışmaları kapsamında belirledikleri projeleri 11 başlık altında perşembe günü kamuoyuyla paylaşacaklarını ifade ederek, “Bizim siyasi ahlakımızda ne aldatan ne aldanan olmak vardır. Cenab-ı Hakka hamdolsun, bugüne kadar ki hizmet hayatımda, vadedip de yapmadığım hiç bir sözüm olmamıştır.” diye konuştu.

Cumhur İttifakı vurgusu

Seçim çalışmaları kapsamında hiçbir ayrım gözetmeden Ankaralılar ile buluşacaklarını söyleyen Özhaseki, seçim çalışmalarını Cumhur İttifakı’nın ruhuna uygun olarak sürdüreceklerini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“MHP’li kardeşlerimizle omuz omuza, birlikte sahada mücadele edeceğiz. Aramıza nifak sokmak isteyenler olacaktır. Onlara karşı da dikkatli ve uyanık davranacağız. Cumhur İttifakı’nın ruhuyla ve Ankara İl Teşkilatımızın gayretleriyle büyük bir zafer kazanacağımızın sözünü buradan veriyoruz.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.