Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Meğerse hayatını çalmışlar

Meğerse hayatını çalmışlar
Bahri Karataş
Bahri Karataş( bahrikaratas@yerelinsesi.com )
499 views
07 Nisan 2021 - 13:06

Yazar: Bahri KARATAŞ

Meğerse hayatını çalmışlar

Bu yazıyı yazarken sanki aynı günü yeniden yaşıyor gibiyim. Basın bürosu İzmir Emniyet Müdürlüğü’nün Konak Saaat Kulesi yanındaki binanın 4’üncü katındaydı. Binaya girişinin önünde bir bankaya ait bankamatik vardı. Bir sabah yine Emniyet Müdürlüğü’nün basın bürosunun bulunduğu kata çıktım. Geceden bir şey var mı diye, büroları gezmeye başladım. Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Masası Bürosu’na girdim. Sorumlu amirle sohbet etmeye başladım. Aşağıdaki bankamatiğe elinde yatak ve yastıkla girip çıkan bir kadın dikkatimi çekti.

Sorumlu amire bu kadının kim olduğunu sordum. Bana kadının hayat hikayesini anlattı. Meğerse bankamatikte yatıp kalkan kadının hayatı tam bir drammış. A.K, isimli kadın İstanbul’da zengin bir ailenin kızıymış. Üniversiteye gidiyormuş. Bir erkek arkadaşı olmuş. Bu adam, sevgili ayağıyla evine götürdüğü kızı kandırıp, içkisine ilaç koyarak bedenine zorla sahip olmuş.

Sabah kalktığında hayatı kararan genç kız gözyaşlarına boğulmuş. Gelinlik giyerek evlenmeyi düşündüğü erkek arkadaşı meğerse bu şekilde kızları tuzağa düşürüp, pavyonlara ve genelevlere satıyormuş. İşte bizim üniversiteli A.K.’de kendi isteği olmadan kendini bir genelevde bulmuş. Hiç tanımadığı erkeklerle hayatını sürdürmek için birlikte olmuş. Kendisi üniversiteyi okuyup, güzel bir kariyer sahibi olmayı hayal ederken, emniyette fişli bir hayat kadını olmuş.

Yıllarca o şehirden bu şehire genelevlerde çalıştırılmış. Onu bankamatikte gördüğümde yaşı 40’ın üzerindeydi. Dile kolay 20 yıl hiç istemediği bir hayat yaşamış. Gençliği çalınmış, hayatı çalınmış, rüyaları çalınmış, umutları çalınmış, geleceği çalınmış. Ailesi onun kötü yolda olduğunu öğrenince bir tekme de onlar vurmuş. Hiç arayıp sormamış. En son İzmir Genelevi’nde çalıştıktan sonra yaşı geçtiği için hürriyetine kavuşmuş. Emniyet mensupları her türlü ihtiyacını karşılıyormuş. O hayatının son zamanlarını kendini emniyette hissederek geçirmek istemiş. Hayatın sillesini daha genç yaşta yemiş A.K.’nin gençliği, geleceği, hayatı ve hürriyeti kendi hür iradesi olmadan çalınmış.

Dileğim şudur ki, genç kızlar inşallah bu yazımı okur ve bu dünyada kime güvenip kime güvenmeyeceklerini öğrenirler.

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.