Yerelin Sesi

Masterşef Narlıdere’de Yerel Lezzetler Yarıştı

Masterşef Narlıdere’de Yerel Lezzetler Yarıştı
02 Temmuz 2020 - 8:23

Masterşef Narlıdere’de Yerel Lezzetler Yarıştı

Narlıdere Belediyesi’nin, Slow Food etkinlikleri kapsamında düzenlediği Genç Aşçılar Yarışması, birbirinden yetenekli gençlerin, yerel lezzetlerine ev sahipliği yaptı. Finale kalan 9 aşçı, dereceye girmek için yarıştı. Başkan Ali Engin “Genç aşçılarımızı, gösterdikleri özgüvenden ve azimden dolayı kutluyorum. Bizim gözümüzde hepsi 1’nci” dedi.

Narlıdere Belediyesi, Narlıdere Slow Food Birliği ve İzmir Aşçılar Derneği işbirliğinde, Ahmet Piriştina Demokrasi Meydanı’nda gerçekleşen yarışmanın finalinde 35’in üzerinde genç aşçı arasından seçilen 9 aşçı ter döktü. 2 grup halinde yapılan yarışmada, farkı yörelerin yerel lezzetleri yarıştı. Yemekler, Ekmeçiler Grup tarafından hazırlanan seyyar mutfaklarda, -sosyal mesafe kurallarına uyularak- hazırlandı. Büşra Nur Atak, ‘kara kılçıklı dil balığı’ yemeği ile birinci oldu. 14 jüri üyesinin tadımları ve titiz değerlendirmeleri sonucunda dereceye girenlere altın, madalya, Orman İzmir Projesi’nden 5’er adet fida sertifikası ve Narlıdere Üretici Kadın Kooperatifinin hazırladığı sepetler hediye edildi.

“YAVAŞ AMA EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ”

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin ”Slow Food ile yerel lezzetlerimizi markalaştırmayı, sağıklı, temiz ve adil gıda anlayışını tüm insanlarımıza yaymayı hedefliyoruz. Bu yarışma bu yüzden önemliydi. Katılan gençlerimizi kutluyorum. Bizim gözümüzde hepsi 1’nci. Slow Food’un simgesi olan salyangoz gibi yavaş ama emin adımlarla yolumuza devam edeceğiz” dedi.

“GENÇLERİMİZİ KUTLUYORUM”

Jüride yer alan Mutfak Dostları Derneği Genel Başkanı Zeynep Kakınç ”Gençler Türk Gastronomisini çok güzel tanıttı bizlere. Dereceye girmek önemli değil, önemli olan bu özgüveni sergileyebilmektir. Gençlerimizi kutluyorum. Bizler de gastronomi alanında Türkiye’nin en eski STK’sı olarak bu güzel organizasyonda olmaktan mutluluk duyduk” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.