Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy Covid-19 aşısını yaptırdı

GEN MARMARİS KAYMAKAMI ERTUĞ ŞEVKET AKSOY COVİD-19 AŞISINI YAPTIRDI (FOTOĞRAFLI) GÜLDEMET KIZIL MUĞLA (İHA)- MUĞLA’NIN MARMARİS İLÇESİ KAYMAKAMI ERTUĞ ŞEVKET AKSOY COVİD-19 AŞISININ İLK DOZUNU YAPTIRDI. KAYMAKAM AKSOY’UN AŞISI 1 NOLU AİLE SAĞLIK MERKEZİNDE İLÇE SAĞLIK MÜDÜRÜ DR.İMRAN İNCE EŞLİĞİNDE UYGULANDI. KAYMAKAM ERTUĞ ŞEVKET AKSOY AŞISI UYGULANDIKTAN SONRA ‘’ TÜM VATANDAŞLARIMIZ SİSTEM ÜZERİNDEN SÜREKLİ KONTROL EDEREK AŞI RANDEVULARINI ALSINLAR. ÜLKEMİZDE AŞININ YAPILMAYA BAŞLAMASI İLE MAYIN TARLASININ SONU GÖRÜNMEYE BAŞLADI. BİZLERDE VATANDAŞLAR OLARAK KURALLARA UYMAYA DEVAM ETMELİYİZ Kİ HASTALIK TAMAMEN KONTROL ALTINA ALINARAK BİTSİN. BİLİNDİĞİ GİBİ SAĞLIK BAKANLIĞIMIZIN AÇIKLAMASINA GÖRE BUNDAN SONRA İL PANDEMİ KURULLARININ ALACAĞI KARARLAR DOĞRULTUSUNDA NEREDE HANGİ TEDBİRLERİN ÜZERİNE DÜŞECEĞİMİZİ, HANGİ TEDBİRLERİN RAHATLATIP, KALDIRILACAĞI YA DA YENİ TEDBİRLER BELİRLENECEK. MARMARİS’İMİZDE TURİZM SEZONUNUN BAŞLAMASINA ÇOK AZ KALDI ÖNCE KAMU SAĞLIĞIMIZ İÇİN SONRA DA ESNAFLARIMIZIN, ÇALIŞANLARIMIZIN BÜTÜN İŞ KOLLARININ VERİMLİ VE KAZANÇLI GEÇİRMEK İSTEYEN TÜM VATANDAŞLARIMIZIN BU ZAMAN DİLİMİNDE DAHA DA DİKKATLİ OLMASI, TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAMASI VE EN ÜST SEVİYEDE DİKKAT GÖSTERMESİ GEREKMEKTEDİR ‘’ DİYE KONUŞTU. AŞI UYGULANDIKTAN SONRA 15 DAKİKA SAĞLIK MERKEZİNDE KALAN VE İKİNCİ DOZ RANDEVUSUNU ALAN KAYMAKAM AKSOY, GÖREVLİ SAĞLIK PERSONELİ VE DOKTORLAR İLE SOHBET ETTİKTEN SONRA HERHANGİ BİR REAKSİYON OLUŞMADIĞI İÇİN MERKEZDEN AYRILDI.

Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy Covid-19 aşısını yaptırdı
27 views
22 Şubat 2021 - 18:22

Muğla’nın Marmaris İlçe Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy Covid-19 aşısının ilk dozunu yaptırdı. Kaymakam Aksoy’un aşısı 1 Nolu Aile Sağlık Merkezinde İlçe Sağlık Müdürü Dr. İmran İnce eşliğinde uygulandı.

Marmaris’te pandemi ile mücadele kapsamında yoğun çalışmalar yürüten Kaymakam Ertuğ Şevket Aksoy aşısı uygulandıktan sonra “Tüm vatandaşlarımız sistem üzerinden sürekli kontrol ederek aşı randevularını alsınlar. Ülkemizde aşının yapılmaya başlaması ile mayın tarlasının sonu görünmeye başladı. Bizlerde vatandaşlar olarak kurallara uymaya devam etmeliyiz ki hastalık tamamen kontrol altına alınarak bitsin. Bilindiği gibi Sağlık Bakanlığımızın açıklamasına göre bundan sonra il pandemi kurullarının alacağı kararlar doğrultusunda nerede hangi tedbirlerin üzerine düşeceğimizi, hangi tedbirlerin rahatlatıp, kaldırılacağı ya da yeni tedbirler belirlenecek. Marmaris’imizde turizm sezonunun başlamasına çok az kaldı. Önce kamu sağlığımız için sonra da esnaflarımızın, çalışanlarımızın bütün iş kollarının verimli ve kazançlı geçirmek isteyen tüm vatandaşlarımızın bu zaman diliminde daha da dikkatli olması, tedbiri elden bırakmaması ve en üst seviyede dikkat göstermesi gerekmektedir” diye konuştu.

İlçe Sağlık Müdürü Dr. İmran İnce ’’182’den ve MHRS üzerinden sırası gelen vatandaşlarımız randevularını alarak Covid-19 aşılarını hastanede ve aile hekimlerinde yaptırılabilirler. 85 yaş üzeri vatandaşlarımıza ilçe sağlık müdürlüğümüzün evde mobil aşılama birimleri hizmet vermektedir” dedi.

Aşı uygulandıktan sonra 15 dakika Sağlık Merkezinde kalan ve ikinci doz randevusunu alan Kaymakam Aksoy, görevli sağlık personeli ve doktorlar ile sohbet ettikten sonra herhangi bir reaksiyon oluşmadığı için merkezden ayrıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.