Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Marmaris Belediyesi’nden motosikletler için cep parkı

MARMARİS BELEDİYESİ, EŞREF GİRGİNÇ PARKI’NDA PEYZAJ DÜZENLEMESİ BAŞLATTI. BU KAPSAMDA ARKA TARAFTAKİ MENGENE PARKI’NA DA MOTOSİKLETLERİN PARK EDİLMESİ İÇİN CEP PARKI YAPILACAK.

Marmaris Belediyesi’nden motosikletler için cep parkı
18 views
16 Şubat 2021 - 14:02

Marmaris Belediyesi, Eşref Girginç Parkı’nda peyzaj düzenlemesi başlattı. Bu kapsamda arka taraftaki Mengene Parkı’na da motosikletlerin park edilmesi için cep parkı yapılacak.

Marmaris Belediyesi Park ve Bahçeler ile Fen İşleri müdürlüğünün ortak çalışmasında Eşref Girginç Parkı içindeki yeşil alan yeniden elden geçiriliyor. Ağaçların bakımı yapılırken, mevsimlik çiçekler de dikiliyor. Çalışma kapsamında çarşı içinde motosikletli geçiş yasak olduğundan vatandaşların motosikletlerini park edip yaya olarak devam etmesi için Mengene Parkı’na motosiklet cep parkı yapılıyor.

Belediye yetkilileri motosiklet sürücülerinin artık daha rahat park alanı bulacağını belirterek, “Girilmesi yasak olan çarşı içinde dolaşmaları hem yayalar için büyük sakınca doğuruyor hem de sürücülerin ceza yemesine neden oluyor. Buraya yapacağımız cep parkı ile park et ve yaya olarak devam et uygulamasını da yoğunlaştıracağız” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.