Yerelin Sesi

Mamayı Çöpe Attı, Cezayı Yedi

Mamayı Çöpe Attı, Cezayı Yedi
760 views
19 Nisan 2020 - 13:57

Mamayı Çöpe Attı, Cezayı Yedi

 

Karşıyaka Belediyesi’nin sahipsiz hayvanlar için yol kenarına bıraktığı mamaları süpürerek çöpe atan bir vatandaşa, Kabahatler Kanunu’na göre 392 TL idari para cezası kesildi.

Olay, dün Karşıyaka Cumhuriyet Mahallesi’nde meydana geldi. Sokak hayvanları için ilçenin dört bir yanına mama dağıtımı yapan Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, 6701 Sokak’ta da yol kenarına kuru mama bıraktı. Ekiplerin ayrılmasından sonra, bir mahalle sakini süpürge ile tüm mamaları toplayarak çöpe attı. Hayvanseverler de fotoğraf çekip, durumu belediyeye ihbar etti.

YENİ MAMA BIRAKTILAR
Veteriner Zabıtası tarafından olay yerinde ilgili kişi hakkında idari yaptırım karar tutanağı tutulurken, Kabahatler Kanunu’na göre 392 TL para cezası uygulandı. Konunun, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesinde işlem yapılması için yarın Karşıyaka Kaymakamlığı Hayvan Hakları İhlal Komisyonu’na da iletileceği belirtildi. Ayrıca ekipler, süpürülen alana sahipsiz can dostlar için tekrar mama takviyesinde bulundu.

“ONLAR BİZE EMANET”
Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Koronavirüs ile mücadele süreci ve karantina günlerinin başlangıcından bu yana sokak hayvanlarının aç ve susuz kalmaması için yoğun çalışmalar yaptıkların söyledi. Sokakların boşaldığını ve bunun hayvanların aç kalmasına neden olduğunu anlatan Tugay, “Sahipsiz can dostlarımızın aç kalmaması için hassasiyet içerisinde olmalıyız. Hayvanseverlerimiz endişe etmesin; her zaman olduğu gibi yaşadığımız bu zorlu dönemde de sokak hayvanlarının beslenmesi ve sağlığı için seferberlik içerisinde çalışmayı sürdüreceğiz” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.