Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

‘MAKAM’IN DEĞİL ‘SOKAĞIN’ BAŞKANI

‘MAKAM’IN DEĞİL ‘SOKAĞIN’ BAŞKANI
332 views
28 Haziran 2019 - 8:12

Yerelin Sesi – İhsan Serin

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü mahalle ziyaretlerine devam ediyor. Sorunları yerinde tespit ederek mahalle yaşayanlarının istek ve şikayetlerini dinliyor. Gümrükçünün mahalle ziyaretlerinde bu hafta sıra Evka 5 ve Atatürk Mahalleleri vardı.

Mahalle ziyaretlerine bu hafta CHP Çiğli İlçe Başkanı Mert Özcan’da eşlik etti. Mahalle muhtarlarının hazırladıkları listelerin yanı sıra halkı da dinleyen başkan Gümrükçü bu ziyaretlere devam edeceklerini aldıkları notları düzenleyerek planlı bir şekilde sorunları çözeceklerini ifade etti.

ÜVEY EVLAT EVKA 5

Başkan Gümrükçü’nün Evka  5’te yapmış olduğu toplantıya çok sayıda mahalle sakini katıldı.  Büyük bir sevgi ile karşılanan Gümrükçü konuşan değil iş yapan siyasetçi olacağını belirtti. Mahallelerinde sorunların had safhaya geldiğini ifade eden mahalleli artık Evka 5 in üvey evlat muamelesi görmek istemediklerini belirtti.

Evka 5 yaşayanlarının büyük bir çoğunluğu çöp ve temizlik konusunda şikayetçi oldu. Evka 5 te çocuk parkının olmadığını belirten mahalle sakinleri sokak lambalarının yanmadığını, ilaçlamanın yetersiz olduğunu söyledi. Birkaç mahalleli ise sokak köpeklerinden şikayetçi oldu.  Sık sık elektrik ve su kesintisi yaşadıklarını ifade eden Evka 5 yaşayanları bu konuda başkan Gümrükçüden yardım istedi.

Başkan Gümrükçü vatandaşlarının şikayetlerini tek tek not etti.  Gümrükçü aldığımız notlarla sorunları yerinde tespit ederek beş yıllık bir planlama ile hem bu sorunları çözeceklerini hem de ileriye dönük düzenlemelerle yeni sorunların oluşmasını önleyeceklerini ifade eti.

İLK DEFA BAŞKAN GELİYOR

Evka 5 deki toplantının ardından Atatürk mahallesine geçen Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü’yü çok sayıda mahalle sakini karşıladı. Atatürk Mahallesinde sorun yumağı haline gelen sorunlarla  karşılaşan Başkan Gümrükçü  mahallenin tüm sorunlarını sırayla ve hızlıca  çözeceklerinin altını çizdi. Atatürk mahallesi halkı Pazar yerlerinin olmadığını, çöp toplama alanından gelen kokunun kendilerini aşırı derecede kötü etkilediklerini, çevre temizliğinin yapılmadığını, ilaçlamanın yetersiz olduğunu ve sokak hayvanlarının kontrol edilmediğini vurguladı.

Mahalleli ile görüşen muhabirimize sakinlerin ilk defa böyle bir şeyle karşılaştıklarını ilk defa bir belediye başkanının mahallelerine gelerek kendilerini dinlediklerini söylediler. Mahalle yaşayanları belediye başkanlarının makamın değil sokağın başkanı olmalarını istediklerini ifade ettiler.  Belediye başkanlarını sadece makam arabalarında gördüğünü söyleyen bir vatandaş; “yirmi yıldır burada yaşıyorum ilk defa bir başkan gelerek bizim derdimizi dinliyor. Bundan çok mutlu oldum . İnşallah bu uygulamaya devam eder” dedi.

SİSTEMİ DEĞİŞTİRİYORUZ

Başkan Gümrükçü Çiğli’nin sorun haritasını çıkararak, stratejik eylem planı geliştireceklerini belirtti. Gümrükçü; “elimizde ki bütçeyi plana uyduracağız, sistemi değiştiriyoruz, yeni bir Çiğli oluşturacağız. Oluşturacağımız yeni planlama ile dört yıl boyunca çözülmemiş sorun bırakmayacağız” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.