Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Mahmut Atilla Kaya; “Kocaoğlu Çark Etme Ustasıdır”

Mahmut Atilla Kaya; “Kocaoğlu Çark Etme Ustasıdır”
1.921 views
21 Ocak 2019 - 9:33

 Kocaoğlu çark etme ustasıdır

 İzmir için tünelden önceki son çıkış

 Biz İzmir’iz, İzmir biziz

 

AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, katıldığı bir televizyon programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. CHP’de son günlerde yaşanan tartışmalar ve Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun tekrardan aday olma kararını değerlendiren Kaya, “CHP’de hizmet kaygısı yok, koltuk kaygısı var. İzmir’i çantada keklik gören, İzmirlilerin iradesine ipotek koyduklarını zanneden CHP’liler, bu şehre nasıl hizmet edeceklerini değil, ganimeti nasıl paylaşacaklarını tartışıyor. Çünkü bunların İzmir’e dair bir planı, projesi, gelecek hedefi yok. Akıllarında varsa yoksa koltuk sevdası ve buradan elde edeceklerinin hesabı var. İzmir, bu şımarıklığa gereken cevabı verecektir. CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu 4 ay önce çıkıp ‘aday olmayacağım, bırakıyorum, yeter’ dedi, şimdi çıktı ‘sorumluluktan kaçmam, adayım’ dedi. Her seçim aynı terane. Kurultay öncesi değişim çağrısında bulunup, Kemal Kılıçdaroğlu’nu görevi bırakmadığı için eleştiren Aziz Kocaoğlu, 15 yıl koltukta oturduktan sonra tekrardan çıkıp ‘adayım’ diyor. Çark etmek CHP’de moda olmuş. Ankara’da Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’de Aziz Kocaoğlu. Sürekli çark ediyorlar. Ama İzmirli hemşehrilerimiz bunların oyununu bozacak. Bu tekere mutlaka çomak sokulacak. Sandık geliyor, hep birlikte göreceğiz” dedi.

KOCAOĞLU BİZİ HİÇ ŞAŞIRTMADI

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun 2016’nın başındaki CHP Kurultayı’nda, ‘Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasındayım’ açıklaması yaptığını hatırlatan Kaya, “Kılıçdaroğlu ile İnce daha önce yarışırken İnce’nin yüzüne bakmadı. Kılıçdaroğlu’nun arkasında olduğunu açıkladı. Daha sonraki dönemlerde çark etti ve değişim çağrısında bulunup Muharrem İnce’nin adaylığı için imza topladı. Aday değilim dedikten sonra ise ‘İkisinden de bir şey olmaz, Türkiye için umut değillerdir’ dedi. 10 ay içinde önce Kılıçdaroğlu’nu destekledi, sonra İnce’ci oldu, daha sonra ikisinden de bir şey olmaz dedi. Hayatı bu çarklarla geçen birisi. İkisini de kenara attı. Adaylığında da aynı çark etmeyi görüyoruz. Bu sebeple yaptıklarına hiç şaşırmıyoruz” şeklinde konuştu.

İZMİR İÇİN TÜNELDEN ÖNCEKİ SON ÇIKIŞ

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerin İzmir için tünelden önceki son çıkış olduğunu söyleyen AK Partili Kaya, “İzmir yıllardır çok kötü yönetildi. Bu kentin yılları heba edildi. Bakın İmar Barışı ile birlikte tabloyu daha net görebilme imkanımız oldu. İzmir’deki yapı stoğunun yüzde 62’si kaçak, sorunlu. Koltuk kavgası güdenlerin değil, İzmir’e aşkla hizmet etmenin davasını güdenlerin işbaşına gelmesi gerekiyor. Biz bu kentte yaşayan herkesin hayatını kolaylaştırmak, tabiatı korumak, şehri geliştirmek, çocuklarımızın güvenle yetişecekleri bir İzmir’i kurmak istiyoruz. CHP belediyeciliğinin İzmir’de 15 yıldır yarattığı tahribat bir 5 yıl daha devam ederse, ileride çözülemeyecek sorunlarla karşı karşıya kalacağız. Bu sebeple biz bu seçim için ‘tünelden önceki son çıkış’ diyoruz” ifadesinde bulundu.

İZMİR’İN GELİŞMESİNİN ÖNÜNDEKİ TEK ENGEL CHP’DİR

İzmir’in mega projesi olan Körfez Geçiş Projesi’ne karşı açılan davalar hakkında da konuşan Kaya, “Dava açmak, engellemek CHP zihniyetinin işi. Konak Tüneli’ni yaptık, ona da dava açtılar. Körfez Geçiş Projesi’nde Aziz Kocaoğlu’nun kamuoyuna söylediği başka, fiiliyatta yaptığı başka. Kamuoyuna çıkıp ‘projeyi destekliyorum’ diyor, sonra başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere 4 ilçe belediyesi olumsuz rapor veriyor. Bakın şu anda trafik sorunu İzmir’in en büyük sorunlarından birisi. Sen bu sorunu çözebilmek adına ne yaptın? Allah’tan Çevre Yolu’nu yaptık, Konak Tüneli’ni yaptık. Yoksa şu anda İzmir’de tüm araçlar garajlarda kapalı kalırdı. Trafik işleyemezdi. Hem sorunu çözmek için bir adım atmıyorsun, hem de çözme gayretinde olanlara engel oluyorsun. İzmirliler’e bu işkenceyi çektirmeye hakkınız var mı? Flamingolar diyorlar, böyle bahane olamaz. Bizim Çiğli’de köprü ayakları indireceğimiz yer ile flamingoların yaşadığı bölgelerin uzaktan yakından alakası yok. Ayrıca o alanlar önceki Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’nun döneminde, bizim gayretlerimizle hayata geçti. Bu projeyle flamingo yaşam alanları arasında 12 kilometre var. Bilirkişi raporundaki dayanak, sadece belediyelerin ÇED sürecinde verdiği olumsuz görüşlerdir. Bunların görüşleri dikkate alınarak, bilirkişi raporu doğrultusunda, mahkeme ÇED sürecini iptal etti. CHP’nin bir engelidir bu. Altı dakikada bir yakadan bir yakaya hem otoyol hem de raylı sistemle geçiş sağlanacaktı. İzmir Körfez’in ortasında ay yıldızlı bir yapay ada oluşturacak, aynı zamanda kentimize yeni bir simge ve turizm cazibe alanı oluşturacaktık. Şehir yaşanamaz bir hal alsın istediler. Bunda da net bir şekilde görüyoruz ki, İzmir’in gelişmesinin önündeki tek engel CHP’dir” ifadesinde bulundu.

GÖLGE ETMEYİN BAŞKA İHSAN İSTEMEYİZ

CHP’nin İzmir’e yapılan stadyumlara da karşı çıktığını ve davalar açtığını hatırlatan Mahmut Atilla Kaya, “İzmir’de iş yapmak çok zor. İş yapanı, hizmet üreteni döven bir yerel yönetimle karşı karşıyayız. Stadyumlar konusunda neler çektiğimizi herkes biliyor. Neymiş efendim, şehrin içinde stadyum olmazmış. Dünyanın her yerinde stadyumlar şehrin içindedir, stadyumlar şehirle birlikte yaşar. Bunlar Amerika, Avrupa her yeri gezip stadyumlara bakmışlar ama yanlış bakmışlar. Göztepe Stadyumu’na da dava açtılar. Biz yapmak için inat ettik. İnatta bir murattır dedik. Bölgenin otopark sorununu, yeşil alan eksikliğini giderecek bir stadyum yapıyoruz. Bunları bu tip projelerle sağlayabiliriz. Gölge etmeseler başka ihsan istemeyeceğiz, biz yaparız diyoruz ama maalesef önümüze sürekli engel çıkarıyorlar. İşte 31 Mart’ta İzmir’i esir alan bu zihniyetten kurtulacağız” dedi.

34 İSTANBUL 35 İZMİR, İZMİR HAK ETTİĞİ YERE GELECEK

TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın her fırsatta, ’34 İstanbul 35 İzmir’ dediğini hatırlatan Kaya, “Son Başbakanımız, TBMM Başkanımız, İzmir’imizin gururu Sayın Binali Yıldırım’ın her zaman söylediği bir şey var. İzmir’in hakkı İstanbul’dan sonra ikinciliktir. İzmir hak ettiği yere gelmeli. Bizim bütün derdimiz budur. Tarih boyunca, CHP yerel iktidara gelinceye kadar, hem ihracat rakamları, hem tarımsal üretim, hem kentleşme, nereden bakarsanız bakın, İzmir her zaman ülkemizin potansiyel olarak ikinci sıradaki şehriydi. Ancak ne zaman ki CHP zihniyetiyle yönetilmeye başlandı, İzmir hak ettiği yerden geriye gitti. Şehrin önünü tıkayan CHP zihniyeti İzmir’i Türkiye’de beşinci, altıncı sıraya geriletti. İzmir bunu hak etmiyor. İzmir’in çehresini değiştirecek vizyon projelerini, 2011 yılında yapılan genel seçimler öncesi Sayın Binali Yıldırım ile ’35 İzmir 35 Proje’ olarak ortaya koyduk. Bu projelerin yarısından çoğunu engellemelere rağmen, açılan türlü davalara rağmen tamamladık. İzmir-İstanbul arası üç buçuk saate iniyor, Ankara ile İzmir’i hızlı trenle birbirine bağlıyoruz, Antalya ile ulaşım için hem otoban hem hızlı tren projemiz devam ediyor. İşte Konak Tüneli, Sabuncubeli Tüneli, Adnan Menderes Havalimanı’nda yapılan yolcu salonları ve pistler, bunlar hep İzmir’e verdiğimiz değeri gösteriyor. İzmir’in o tarihteki en önemli ihracat limanımız, Avrupa’ya açılan kapımız olma yönündeki yerine tekrardan gelmesi için tüm altyapıları gerçekleştirdik. Sadece şehrin içinde yapılacak çalışmalarımız var. Ona ilişkin de Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Sayın Nihat Zeybekci projelerini yavaş yavaş ortaya koyuyor” dedi.

ZEYBEKÇİ’YE İLGİ BÜYÜK

AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci’nin icraatlarıyla tüm Ege’de, Türkiye’de ses getirmiş bir kişi olduğunu belirten Kaya, “Sayın Nihat Zeybekci belediyeciliği A’dan Z’ye bilen birisi. Yaptığı işlerle her zaman ses getirdi. Özellikle geçmiş dönemde başarılı icraatlara imza atması İzmir için büyük avantaj. Hem belediyecilik yapmış, hem devletin üst kademelerinde bulunmuş. Vatandaşlarla da bir araya geldiğinde kendisine yönelik sıcak bir ilgi olduğunu görüyoruz. Bugün İzmir’de yaşayan hemşehrilerimizin yüzde 70’inden fazlasının mevcut durumdan memnun olmadığını görüyoruz. Şunu da özellikle belirtmek istiyorum ki, İzmirli hemşerilerimizin 24 Haziran’da Cumhur ittifakına verdikleri oy, 31 Mart seçimlerinin sonucunda nasıl bir tabloyla karşılaşacağımızın habercisi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, İzmir’de 950 bin oy aldı. Hemşehrilerimizin bu desteği bize heyecan veriyor. İnşallah duruşuyla İzmirlilerin sevgisini kazanan Sayın Nihat Zeybekci ile bu yolda başarıya ulaşacağız” sözlerini sarf etti.

KAZANAN CUMHUR İTTİFAKI OLACAK

AK Parti ile MHP arasında oluşturulan cumhur ittifakının Türkiye’nin haklı gururu ve milli özlemlerin tercümanı olduğunu belirten Kaya, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin ortaya koydukları irade oldukça önemli. Bu ittifak, Türkiye’nin haklı gururudur, milli özlemlerin tercümanıdır. İzmirli hemşehrilerimiz, millet ve devlet için kenetlenen bu ittifaka desteklerini en güçlü şekilde vereceklerdir. Büyükşehir başta olmak üzere 30 ilçede de iddialıyız ve kazanmaya son derece yakınız. Tüm adaylarımız bulundukları ilçelerde başarılı ve vizyonlu arkadaşlarımız. Çünkü biz İzmir’in hassasiyetlerini çok iyi biliyoruz. Biz İzmir’iz, İzmir biziz. İzmir, şanlı tarihine yakışır bir yerel yönetime Cumhur İttifakı adayları ile kavuşacaktır. İzmir demokrasinin kalesidir ve CHP’nin kenti esaret altına alma planını, insanlarımızın iradesine ipotek koyma planını boşa çıkaracaktır” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.