Yerelin Sesi

Luppo’lu Adam’dan Dram Çıktı

Luppo’lu Adam’dan Dram Çıktı
14 Nisan 2020 - 10:29

Luppo’lu Adam’dan Dram Çıktı

 

Geçtiğimiz 10 Nisan gecesi 31 ilde ilan edilen Sokağa Çıkma Yasağı’nda vatandaşlar fırın ve marketler önünde uzun kuyruklar oluşturmuştu. İstanbul’da bir markette ödeme sırasında elinde Luppo Çikolatalı Bisküvi ile fotoğraflanan ve günlerce mizah malzemesi olan vatandaştan insanlık dramı çıktı.

KOMŞUDAN BORÇ ALIP GİTMİŞ
Luppolu vatandaşın komşusu olduğunu iddia eden ve sosyal medya hesabından konuya açıklık getiren bir vatandaş şunları yazdı: “Komşum olan bu kişi koronavirüs olayları başlamadan bir kaç ay önce işten çıkartıldı ve ne yazık ki maddi durumu pek iyi değil. Yani öyle evine günlerce yetecek kadar erzak alacak durumu yok. 10 Nisan Cuma gecesi sokağa çıkma yasağı ilan edilince kapımı çaldı ‘abi zor durumdayım varsa şu kadar borç verir misin? Markete gidip bir şeyler alacağım’ dedi. Ben luppo olayını ve fotoğrafını sosyal medyadan görünce kendisi ile konuştum; söylediklerini aynen yazıyorum ‘Markete gittim, market ana baba günüydü. Önce makarna ya da pirinç almak istedim ama kalmamıştı. Ekmek almak istedim o da yoktu. O izdihamda marketten çıkıp başka markete gidemezdim ve aç kalırım korkusuyla direk önüme çıkan ilk yiyeceği aldım. Herkes sanıyor ki ben sadece Luppo almak için evden çıktım. Fırınların açık olacağını da bilmiyordum.”

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi